Express-Miejski.pl

Ostatni weekend kwietnia pod znakiem sportowych emocji w Henrykowie. Trwają zapisy

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

Już niedługo, bo za niespełna dwa tygodnie odbędzie się sportowy weekend w Henrykowie. Coś dla siebie znajdą tu miłośnicy nordic walking, biegania oraz rowerzyści.

Jak co roku Klasztor Księgi Henrykowskiej będzie gościł uczestników największej sportowej imprezie w Gminie Ziębice, która łączy wszystkich miłośników biegania i kolarstwa górskiego z całej Polski.

27 kwietnia (sobota) odbędzie się 13. Półmaraton Henrykowski i 9. Dycha Księgi Henrykowskiej. Bieg odbędzie się nieco zmienioną, alternatywną trasą i poprowadzi m.in. przez piękne, malownicze okolice takich miejscowości jak Krzelków czy Muszkowice. Ponadto oprócz biegaczy na trasie pojawią się zawodnicy nordic walking, dla których także przygotowano trasę o długości 10 km.

Trasy przygotowane przez organizatorów na 21 km oraz 10 km możecie sprawdzić tutaj [KLIK] na stronie organizatora imprezy, jakim jest Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław.

Biuro zawodów będzie czynne w sobotę od godz. 9. Start biegu zaplanowano na godz. 11. Wciąż trwają zapisy do udziału. Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj [KLIK]. Na niespełna dwa tygodnie przed biegiem swój udział w imprezie zadeklarowało ponad 300 biegaczy, z czego ponad 250 opłaciło juz wpisowe. Zapowiada się więc wysoka frekwencja. Do 21 kwietnia wpisowe, bez względu na dystans, wynosi 90,00 zł.

Niedziela (28 kwietnia), już tradycyjnie, odbędzie się pod znakiem rowerowych emocji. To za sprawą 7. Henrykowskiego Maratonu Rowerowego „Ora et ride”, wymagającego wyścigu po wzgórzach strzelińskich.

Trasa prowadzić będzie przez pagórkowate tereny Strzelińskiego Krajobrazu Chronionego i to wszystko na trzech wariantach tras: MEGA (dystans około 50 km), MINI (około 26 km) oraz FUN (około 16 km).

Biuro zawodów będzie czynne od godz. 8, gdzie będą rozdawane numery i pakiety startowe. Start wyścigu zaplanowano na godz. 11. Warianty tras są rozdzielone, zaczyna najdłuższy dystans.

Zapisy nadal trwają i znajdziecie je tutaj [KLIK]. Do 21 kwietnia wpisowe wynosi 120,00 zł. Swój udział w ściganiu zadeklarowało już blisko 150 osób.

Na najlepszych biegaczy na dystansie półmaratonu (21 km), a także najszybszych rowerzystów na dystansie MEGA (około 50 km) czekają nagrody finansowe - 1000,00 zł za pierwsze miejsce, 700,00 zł za drugie miejsce i 500,00 zł za trzecie. Dodatkowo każdy uczestnik będzie mógł wziąć udział w losowaniu nagrody głównej - telewizora Samsung.

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału!

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA