Express-Miejski.pl

Znamy kolejną gwiazdę tegorocznego ZiębiceFEST 2024

Margaret będzie kolejną gwiazdą ZiębiceFEST2024!

Margaret będzie kolejną gwiazdą ZiębiceFEST2024! fot.: ZCK

Margaret - autorka tekstów i kompozytorka, a zarazem jedna z najbardziej popularnych artystek młodego pokolenia wystąpi w Ziębicach w sobotę, 1 czerwca.

Na swoim koncie ma pięć studyjnych albumów, w tym dwa - „Add The Blonde” (2014) i „Just The Two of Us” (2015) - nagrodzone platyną. Jest także laureatką wielu branżowych nagród na czele z MTV Europe Music Awards oraz Eska Music Awards.
 
Podpisany na początku kariery międzynarodowy kontrakt pozwolił jej rozwijać skrzydła pod okiem najlepszych profesjonalistów branży muzycznej. W zestawieniu z nietuzinkową osobowością zaowocowało to wieloma artystycznymi sukcesami, m.in. udziałem w Melodifestivalen w Szwecji, gdzie z piosenką „In My Cabana” Margaret dotarła do finału zdobywając równocześnie pierwsze miejsce wyników sprzedażowych serwisu iTunes w Szwecji. Pomimo tych osiągnięć zdecydowała się na zwrot w swojej karierze, czego rezultatem był album "Gaja Hornby" (2019) - w 100% polskojęzyczny materiał, ukazujący nowe oblicze artystki. Płyta zdobyła nominację do Fryderyka w kategorii Album Roku Pop.
W 2021 roku Margaret wydała krążek "Maggie Vision", który z jednej strony był wypadkową jej fascynacji hip-hopem i brzmieniami urban music, a z drugiej koniecznością opowiedzenia o ważnych sprawach z jej życia. Choć artystka nazwała "Maggie Vision" najbardziej „swoją” płytą w karierze, to na krążku nie zabrakło gościnnych występów. Udział w nagraniach wzięli Otsochodzi, Young Igi, Kukon, Kizo, Natalia Szroeder, Kara, Urboishawty oraz Stanislavv. „Maggie Vision” to też chwytliwe melodie i odważne czerpanie z popu, co w połączeniu z hiphopowymi inspiracjami, nadało płycie oryginalnego wymiaru. Artystyczna metamorfoza szła w parze ze zmianami na polu biznesowym. Margaret postanowiła zerwać dotychczasowe kontrakty, by stworzyć własny songwritersko-producencki team, a następnie skupić się na rozwoju działalności wspierającej młode talenty, do czego zainspirowało ją jurorstwo w The Voice Of Poland.
W lipcu 2021 wokalistka wypuściła EP-kę „Gelato”, podbijając wakacyjnym repertuarem imprezy w całej Polsce. Pochodzący z niej singiel „Tak na oko” do tej pory utrzymuje się na wielu radiowych listach przebojów. Na przestrzeni 2022 roku ukazało się kilka kolejnych muzycznych nowości, m.in. single „Cry in my Gucci” oraz „Niespokojne Morze”, które podobnie jak "Gelato" EP spotkały się z dużym zainteresowaniem słuchaczy i radiowych rozgłośni.
 
W maju 2022 Margaret została polską ambasadorką Spotify EQUAL – międzynarodowej kampanii promującej i wspierającej kobiety w branży muzycznej. We wrześniu artystka była gościem eventu specjalnego Spotify EQUAL w Los Angeles, na który została zaproszona jako jedna z pięciu ambasadorek tej wyjątkowej akcji spoza USA.
 
Rok 2023 to dla Margaret jubileusz 10-lecia pracy twórczej. 24 marca odbyła się więc premiera EP-ki „Urbano Futuro”, natomiast 26 kwietnia ukazał się specjalny album oraz nagranie koncertu w ramach kultowej serii „MTV Unplugged”. Jest to zarejestrowany w grudniu 2022 pełnowymiarowy materiał w wyjątkowej kubańskiej odsłonie, czyli największe hity Margaret w akustycznej aranżacji i w towarzystwie 14-osobowego zespołu instrumentalistów. Płyta „MTV Unplugged Margaret" jest zapisem występu w warszawskim Teatro Cubano. Bez klasycznej sceny i rzędów numerowanych foteli, za to w kameralnym anturażu barowych stolików zgromadzona publiczność przeniosła się do barwnej Havany.
Singiel „Tańcz głupia” był najczęściej grywanym w radiu hitem tamtego lata. Niedawno Margaret opublikowała kolejny singiel „Bynajmniej”. Obie piosenki zapowiadają nowy popowy album Margaret zatytułowany "Siniaki i cekiny", który ukaże się już 26 kwietnia!
 
ZiębiceFEST 2024:
 

Wystąpią:
 
31 maja:
kwit
 
1 czerwca:
Bartek Królik
MARGARET
ØRGANEK
 
2 czerwca:
BARANOVSKI
PRO8L3M
Lady Pank

em24.pl / ZCK

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Znamy kolejną gwiazdę tegorocznego ZiębiceFEST 2024

  2024-04-15 13:21:01

  gość: ~Stachu

  Czy w mieście gdzie większość mieszkańców stanowią ludzie starzy i chorzy trzeba przeznaczać kilkaset tysięcy złotych na 3 dniową imprezę, z której grosz w Ziębicach nie zostanie zamiast zorganizować opiękę dla starszych ludzi czy porządną przychodnię ze specjalistami? Skromniejsza impreza nie wydrenowałaby budżetu w stopniu uniemożliwiającym zorganizowanie np. opieki dla seniorów.

 • 2024-04-15 21:22:34

  gość: ~Edzia

  Racja, cały ten Fest to gruba przesada w jednej z najbiedniejszych gmin regionu. Żeby to jeszcze jakieś zyski przynosiło lokalnym firmom to pół biedy, a tak to wielkie pieniądze rzucone w błoto.

 • 2024-04-18 08:39:35

  gość: ~módl się do mariusza

  @~Edzia
  Nie ważne, ważne że pospólstwo dzięki takiej 'imprezie' będzie wielbić mariusza
  i całą radę. Nawet jeśli nie będą mieli co jeść. Bo "coś robią"...

  Tumanom wystarczy chleb i igrzyska, nie myślą dalej niż ćwierć kiełbasy.

 • 2024-04-16 15:24:45

  gość: ~Ka

  A xo tam Margaret lub inni wykonawcy najważniejsze że WO będzie, lans blans....

 • 2024-04-18 08:47:37

  gość: ~wo czyli mniej niż zero

  @~Ka
  Już na samą myśl o tym parchu chce mi się rzygać..
  Właśnie dlatego ta biedna Polska wygląda tak jak wygląda.
  Bo takich śmieci najwięcej jest w urzędach.
  Oni wszyscy powinni zamiatać ulicę, a nie rządzić.

  Dalej pchajcie takich wiktorków do rządzenia, to
  Polska padnie jeszcze szybciej niż myślicie.

  Ja już się w sumie nie mogę doczekać, aż wszystko
  padnie i te parchy nie będą już chronione przez prawo.
  W końcu zobaczą, jak wygląda sprawiedliwość.

  ___
  Weźcie może przed komentarzem informujcie że będzie dotyczyć tego zera,
  bo mi się niedobrze zrobiło. Chociaż przynajmniej już kawy nie muszę pić,
  bo mi ciśnienie też pasożyt podniósł.

 • 2024-04-17 16:57:34

  gość: ~Darek

  Przedziwne zestawienie wykonawców na sobotę: MargAret i Organek...

 • 2024-04-18 14:26:36

  gość: ~Jola

  ostatnio dodany post

  Wyrasta nam to na najlepszą imprezę w regionie. SUper promocja Ziębic

REKLAMA