Express-Miejski.pl

Szósta edycja akcji pn. #sadziMY. Leśnicy z Barda i Henrykowa rozdadzą darmowe sadzonki

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: Lasy Państwowe

12 kwietnia odbędzie się szósta edycja akcji #sadziMY – wielkiego narodowego sadzenia drzew.

W roku stulecia istnienia Lasów Państwowych leśnicy przygotowali aż milion sadzonek. Można je otrzymać we wszystkich nadleśnictwach w Polsce, także w Nadleśnictwie Henryków i Bardo.

Leśnicy Nadleśnictwa Bardo Śląskie sadzonki będą rozdawać w piątek 12 kwietnia 2024 r. między godziną 9.00 - 15.00 (bądź do wyczerpania sadzonek). Stoisko z sadzonkami będzie umiejscowione przy siedzibie Nadleśnictwa Bardo Śląskie w Bardo przy ulicy Noworudzkiej 9A.

W Nadleśnictwie Henryków sadzonki będzie można odebrać 12 kwietnia w godz. 9.00-15.00 na parkingu przy siedzibie Nadleśnictwa Henryków (ul. Polna 2). W tym roku będą to drzewka daglezji i lipy.

Lasy i drzewa zapewniają tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat. Przebywanie wśród nich zmniejsza poziom stresu, obniża ciśnienie krwi i poprawia nastrój. Izolują też od zgiełku i pyłu cywilizacji, dają cień, spokój i regenerują nasze siły witalne. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny i uniwersalny surowiec – drewno, który ma ponad 30 tysięcy zastosowań.

–Praca, a często i życie leśników, są nieodzownie związane z drzewami. To my inicjujemy naturalne odnowienia nowego pokolenia lasu, sadzimy, pielęgnujemy i dbamy o drzewa. By zachęcić obywateli do udziału we wspólnej akcji sadzenia drzew, udostępnimy milion sadzonek rodzimych gatunków. To ważne, aby przy okazji edukować, że te gatunki nie zaburzają bezpieczeństwa ekosystemów. Akcja #sadziMY jest wkładem Lasów Państwowych w realizację unijnego celu posadzenia trzech miliardów drzew w krajach Wspólnoty – informuje Witold Koss, dyrektor generalny Lasów Państwowych.

Przypomnijmy - Unia Europejska zobowiązała się, że do 2030 r. posadzi dodatkowe trzy miliardy drzew. Zobowiązanie to wpisuje się w unijne działania na rzecz odbudowy zasobów przyrodniczych w Europie i przeciwdziałania zmianie klimatu. Dzięki realizowanej przez Lasy Państwowe akcji #sadziMY każdy z nas może przyłączyć się do realizacji unijnego celu dla klimatu i przyrody.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA