Express-Miejski.pl

Gmina Ziębice realizuje program „Ciepłe Mieszkanie”

Realizujemy program „Ciepłe Mieszkanie” w Gminie Ziębice

Realizujemy program „Ciepłe Mieszkanie” w Gminie Ziębice fot.: UMiG Ziębice

Już 30 osób (na 63 które złożyły wnioski) z Gminy Ziębice otrzymało dotacje w programie „Ciepłe Mieszkanie”. 

- Program realizujemy już trzy kwartały, a dofinansowania wypłacone naszym mieszkańcom stanowią kwotę 369.227 zł. Do rozdysponowania pozostaje 2.930.772 zł - mówi Mariusz Szpilarewicz, burmistrz gminy Ziębice.

Program skierowany jest do beneficjentów będących właścicielami lokali mieszkalnych znajdujących się w budynkach wielorodzinnych na terenie Gminy Ziębice.

Warunkiem przystąpienia do programu jest użytkowanie „kopciucha”, tj. nieefektywnego źródła ciepła na paliwa stałe, niespełniającego wymagań minimum 5 klasy według normy przenoszącej normę europejską EN 303-5, które zostanie wymienione na urządzenie spełniające wymogi programu.
Jakie są preferowane działania w projekcie? Wymian kotła gazowego kondensacyjnego, kotła na pellet drzewny o podwyższonym standardzie, ogrzewania elektrycznego, pompy ciepła powietrze/woda lub pompy ciepła powietrze/powietrze oraz podłączenie lokalu do wspólnego efektywnego źródła ciepła. Dodatkowo możliwe jest wykonanie instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, wymianę okien i drzwi, wykonanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Kosztem kwalifikowanym w programie będzie także przygotowanie dokumentacji projektowej przedsięwzięcia.

Wysokość dotacji przypadająca na lokal mieszkalny jest uzależniona od dochodów beneficjenta.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru do programu priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie” dostępne są na stronie Urzędu Miejskiego

Szczegóły znajdują się tutaj [KLIK].

Więcej informacji o dofinansowaniu oraz składaniu wniosków o dofinansowanie można uzyskać w pokoju nr 3 Urzędu Miejskiego w Ziębicach, pod numerem telefonu: 74 8 163 840 oraz pod adresem e-mail: cieplemieszkanie@ziebice.pl.

UMiG Ziębice

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Gmina Ziębice realizuje program „Ciepłe Mieszkanie”

  2024-04-04 08:31:31

  gość: ~takitam

  /// Już 30 osób (na 63 które złożyły wnioski) z Gminy Ziębice otrzymało dotacje w programie „Ciepłe Mieszkanie”. ///

  /// Warunkiem przystąpienia do programu jest użytkowanie „kopciucha”, tj. nieefektywnego źródła ciepła na paliwa stałe ///


  Z powyższego wynika, że te tzw. "kopciuchy" nie ogrzewały mieszkań w ogóle.

 • 2024-04-08 18:29:06

  gość: ~as

  A Unia europejska realizuje program "zimne mieszkanie"

 • 2024-04-08 21:28:17

  gość: ~takitam

  ostatnio dodany post

  @~as

  To tylko n początek, czyli jak mimo wszystko nie będziesz chciał ocieplić zimnego mieszkania, to po prostu (dla twojego dobra oczywiście) wywalą cię z własnego domu na ulicę.

  Nie ma tak że będziesz mieszkał w zimnym.
  MUSISZ ocieplić + kupić pompę ciepła + fotowoltaikę, a jak mimo to będziesz emitował choć gram CO2, to są przewidziane kary.

REKLAMA