20 czerwca zmarł Włodzimierz Biniaś - radny trzech kadencji Rady Miejskiej w Bardzie (na zdj. w środku). Miał 57 lat fot.: em24.pl
20 czerwca zmarł Włodzimierz Biniaś - radny VI, VII i VIII kadencji Rady Miejskiej w Bardzie, wieloletni pracownik Nadleśnictwa Bardo Śląskie. Miał 57 lat.
Włodzimierz Biniaś przez wiele lat angażował się w życie publiczne gminy Bardo. Mandat radnego zdobywał z powodzeniem w kolejnych wyborach samorządowych. W 2010 roku został wybrany do Rady Miejskiej w Bardzie, a następnie skutecznie ubiegał się o reelekcję w 2014 roku z Komitetu Wyborczego Wyborców Romana Festera oraz w 2018 roku z list Platformy Obywatelskiej. W trakcie swojej działalności samorządowej aktywnie uczestniczył w pracach rady i komisji, pełniąc m.in. funkcję przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury, Spraw Społecznych i Środowiska. W radzie miejskiej reprezentował przede wszystkim mieszkańców Dębowiny oraz Opolnicy.
Przez całą swoją karierę zawodową związany był z Lasami Państwowymi oraz Nadleśnictwem Bardo Śląskie. W ostatnich latach pracował jako leśniczy ds. szkółkarskich, odpowiadając za funkcjonowanie szkółki leśnej i produkcję materiału sadzeniowego dla potrzeb gospodarki leśnej.
Wśród mieszkańców gminy był znany jako człowiek zaangażowany zarówno w sprawy samorządowe, jak i ochronę przyrody. Łączył doświadczenie zawodowe leśnika z działalnością społeczną na rzecz lokalnej społeczności.
Od pewnego czasu zmagał się z chorobą. Odszedł w wieku 57 lat.
em24.pl
REKLAMA
REKLAMA