Express-Miejski.pl

Ulica Lelewela w Złotym Stoku oficjalnie otwarta po remoncie

Ulica Lelewela w Złotym Stoku oficjalnie otwarta po remoncie

Ulica Lelewela w Złotym Stoku oficjalnie otwarta po remoncie fot.: UMiG Złoty Stok

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

25 marca w Złotym Stoku dokonano otwarcia wyremontowanej ul. Lelewela w Złotym Stoku. Wartość zadania to ponad 2.4 mln zł.

Celem inwestycji było dokonanie remontu ulicy poprawiając jej warunki nośności, geometrię oraz bezpieczeństwo ruchu pieszych i pojazdów.

Ulica składa się z dwóch odcinków - pierwszego o długości 156 metrów przeznaczoneg dla pojazdów osobowych oraz ciężarowych oraz drugiego o dłguości 171 metrów przeznaczonego do ruchu pieszo-rowerowego z możliwością ruchu pojazdów specjalnych (komunalne, dostawcze, uprzywilejowane).

W ramach realizacji zadania o wartości przekraczającej 2.4 mln zł wykonano takie prace jak: montaż sieci wodociągowej i kanalizacji deszczowej wraz z przyłączami, montaż kanałów technologicznych, ułożenie warstwy jezdnej, wykonanie chodników, wykonanie poboczy oraz remont istniejących zjazdów.

Gmina na realizację zadania pozyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład oraz Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej.

Otwarcie drogi zakończyło się symbolicznym przecięciem wstęgi oraz poczęstunkiem. Torta z okazji otwarcia drogi ufundował radny Bartłomiej Prorok, który mocno zabiegał o realizację tej inwestycji.

em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Ulica Lelewela w Złotym Stoku oficjalnie otwarta po remoncie

  2024-03-29 11:12:33

  gość: ~Robert

  Wszystko fajnie, a dlaczego nie pochwalicie się jak trzeba było zapłacić 300 000 kosztów sądowych przez niekompetencję pracownika ? O tym cisza

 • 2024-03-30 08:09:04

  gość: ~złoty stok

  widzę,że pani Marysia wróciła z emigracji,no ale koalicja 13-go grudnia już pozwala na wszystko po staremu

 • 2024-03-30 22:10:22

  gość: ~No oo

  ostatnio dodany post

  @~złoty stok
  A nie tak dawno jeszcze był wiec z patria opozycyjną. Jak tu ktoś szybko zmienia upodobania ha ha

REKLAMA