Express-Miejski.pl

Pijana 60-latka kierowała volvo

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

Kobieta została zatrzymana na krajowej ósemce. Miała w organizmie ponad promil alkhoolu.

3 marca po godzinie 23 policjanci dostali informację o nietrzeźwym kierującym samochodem Volvo, który miał jechać krajową ósemką od strony Wrocławia. Funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy w ten dzień pełnili służbę postanowili zatrzymać ten pojazd. Udało im się to w Ząbkowicach Śląskich.

- Za kierownicą Volvo XT60 siedziała 60-letnia kobieta. Badanie wykazało, że mieszkanka powiatu wrocławskiego była nietrzeźwa, a w organizmie miała ponad promil alkoholu. Teraz przed sądem grozi jej oprócz wysokiej grzywny również zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet na 15 lat - informuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Ząbkowiccy policjanci stale prowadzą działania mające na celu wyeliminowanie nietrzeźwych kierujących z ruchu drogowego. Nie ma również społecznego przyzwolenia na tak bezmyślne łamanie prawa. Coraz częściej zdarza się, że osoby postronne widząc nietrzeźwego za kierownicą uniemożliwiają mu dalszą jazdę, lub też dzwonią na numer alarmowy by poinformować o zagrożeniu. Tak było też w tym przypadku.

em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA