Express-Miejski.pl

Pożar w domu jednorodzinnym. Kobieta z oparzeniami przetransportowana śmigłowcem do szpitala [foto]

Pożar kotłowni w domu jednorodzinnym w Lutomierzu

Pożar kotłowni w domu jednorodzinnym w Lutomierzu fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Do zdarzenia doszło 27 lutego około godz. 11. Paliło się pomieszczenie kotłowni. Ogień szybko udało się opanować, jednak nie obyło się bez osób poszkodowanych.

Do pożaru w domu jednorodzinnym zostały zadysponowane zastępy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Ząbkowic Śląskich i Dzierżoniowa, a także strażacy-ochotnicy z Lutomierza, Przedborowej, Stoszowic oraz Budzowa.

Na miejscu obecna była również policja, naziemny zespół ratownictwa medycznego oraz helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Opola.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali rozwinięty pożar, który był zlokalizowany w kotłowni, na parterze budynku. Jednocześnie z działaniami gaśniczymi zostały wdrożone działania z kwalifikowanej pierwszej pomocy względem jednej z lokatorek obiektu, która doznała poparzeń części twarzy, ud oraz dłoni. W trakcie zdarzenia w budynku przebywały dwie osoby - kobieta oraz jej 7-letnia córka, która nie odniosła żadnych obrażeń - informuje mł. kpt. Mirosław Gomółka z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich.

Naziemny zespół ratownictwa medycznego, który przybył na miejsce zdecydował o zadysponowaniu do poparzonej kobiety śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował kobietę do specjalistycznego szpitala.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA