Express-Miejski.pl

Już jutro turniej charytatywny dla Kuby z udziałem gwiazd polskiego sportu

12-letni Kuba Bandurski cierpi na chorobę genetyczną - krzywicę hipofosfatemiczną z zaburzeniami chromosomu X

12-letni Kuba Bandurski cierpi na chorobę genetyczną - krzywicę hipofosfatemiczną z zaburzeniami chromosomu X fot.: mp

W hali Słonecznej pojawią się m.in. piłkarze, zawodnicy sportów walki, ale przede wszystkim ludzie o wielkich sercach, którzy chcą pomóc Kubie w walce z chorobą.

12-letni Jakub Bandurski, bo o nim mowa cierpi na chorobę genetyczną - krzywicę hipofosfatemiczną z zaburzeniami chromosomu X. Chorobę zdiagnozowano kilka miesięcy temu. W całym życiu Kuba przeszedł kilkanaście operacji zapobiegających deformacji obu ud i podudzi. Operacje miały zastosowaną metodę z wykorzystaniem skobli Blounta, oraz wielokrotnie metodę Ilizarowa. To metoda wydłużania, scalania oraz korekcji kształtu kości, w której wykorzystuje się stabilizator składający się z metalowych pierścieni połączonych ze sobą za pomocą prętów i zespolonych z kośćmi drutami i śrubami. Po każdej operacji niestety nogi wciąż się wyginają. Chłopiec porusza się wyłącznie za pomocą kul. Każdy krok to ogromny ból i cierpienie.

Operację, która ma spełnić marzenia Kuby zdecydował się przeprowadzić Instytut Paley'a w Warszawie, który gwarantuje, że dzięki niej Kuba stanie na własnych nogach. Dotychczas zebrano już blisko 90 tys. zł, co umożliwiło zarezerwowanie terminu operacji na 4 września.

Zarząd Klubu Sportowego Orzeł Ząbkowice Śląskie przy współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Potrzebującym "Osiedlowy Uśmiech" zorganizowali turniej piłkarski z udziałem gwiazd polskiego sportu. W hali Słonecznej pojawią się m.in. piłkarze Śląska Wrocław w osobach m.in. Patryka Klimali, Rafała Leszczyńskiego, Piotra Samca-Talara, Kamila Łaszczyka - polskiego boksera kategorii super piórkowej, Mariusza Joniaka - zawodnika federacji KSW oraz Tomasza Ostrowskiego - zawodnika MMA walczącego dla federacji FEN.

Ponadto dzięki ludziom dobrego serca zorganizowano licytacje koszulek sportowców. Aukcje rozpoczęto na profilu ząbkowickiego Orła. Część z nich już się zakończyło, a dokończenie niektórych zaplanowano na niedzielny turniej. Wylicytować będzie można m.in. koszulkę Legii Warszawa, koszulkę FC Kaiserslautern z autografem Tymoteusza Puchacza czy koszulkę Śląska Wrocław z autografami zawodników. Będą także inne gadżety. Łącznie kwota z licytacji wynosi już ponad 7 tys. zł.

Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 14. W turnieju dla Kuby zagrają: Orzeł Ząbkowice Śląskie, Orzeł Ząbkowice Śląskie oldboje, WKS Śląsk Wrocław, Bebson Bielawa, Gmina Ząbkowice Śląskie i przyjaciele oraz LZS Skałki Stolec.

Chłopca można wspomóc także poprzez dokonywanie wpłat on-line:

em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Już jutro turniej charytatywny dla Kuby z udziałem gwiazd polskiego sportu

  2024-02-24 17:34:11

  gość: ~Marcin

  Brawo Skubi .

 • 2024-02-24 17:36:05

  gość: ~Verka

  Pozdrawiam Marcina S .. wiem że bardzo się zaangażowałeś w tą imprezę. Super! Uściski dla Ciebie !!

 • 2024-02-24 20:10:47

  gość: ~autor

  ostatnio dodany post

  b.proszę rodzinę Kuby o kontakt telefoniczny ze mną,tel.697125783,moja córka/37 lat\urodziła się z krótszą prawą nóżką o,ok.15cm,15 operacji w Polsce,głównie służyły za doświadczalnego królika,dopiero kontakt z moimi sąsiadami Włochami w Tychach,gdzie mieszkałem,pozwolił nam wyjazd do Włoch do Bolonii,słynny na cały świat--Instytutio Ortopedii Rizolli-,,właśnie tam,po 3-y letnim leczeniu,udało się wydłużyć nóżkę,o ok.10 cm.proszę nie zbierajcie pieniędzy,na coś co jest niewiadome i nieudokomuntowane,,,jeszcze raz proszę Kubę o kontakt

REKLAMA