Express-Miejski.pl

W drugiej połowie roku ruszy przebudowa infrastruktury drogowej w kamienieckiej gminie

W drugiej połowie roku ruszy przebudowa infrastruktury drogowej w kamienieckiej gminie

W drugiej połowie roku ruszy przebudowa infrastruktury drogowej w kamienieckiej gminie fot.: UMiG Kamieniec Ząbkowicki

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Jak zapowiada burmistrz Marcin Czerniec, największa w najnowszej historii Gminy Kamieniec Ząbkowicki inwestycja staje się faktem.

Inwestycja swoim zasięgiem na terenie kamienieckiej gminy obejmie ponad 14 kilometrów odcinka drogi wojewódzkiej 382. - Konsekwencja w staraniach ze strony naszej gminy i współdziałanie wraz z samorządem Województwa Dolnośląskiego zaowocowały podpisaniem kontraktu, którego wartość w całości wynosi 105 milionów złotych. Inwestycja w Kamieńcu Ząbkowickim jest jego kluczowym ogniwem - mówi Marcin Czerniec, burmistrz Kamieńca Ząbkowickiego.

Przebudowa dotyczy odcinka przebiegającego przez granice naszej gminy i obejmie:

• całkowitą wymianę nawierzchni drogi,
• przebudowę i budowę wszystkich chodników w ciągu ulic: Ząbkowickiej, Złotostockiej i Paczkowskiej,
• przebudowę skrzyżowania z ul. Kolejową, aby ruch był tam bezkolizyjny,
• wykonanie kilkunastu nowych i bezpiecznych przejść dla pieszych oraz oświetlenie wszystkich przejść dla pieszych,
• przygotowanie do wpięcia zmodernizowanego ciągu do już zaprojektowanej koncepcyjnie obwodnicy Kamieńca Ząbkowickiego,
• budowę nowego mostu na rzece Budzówce z wyprofilowaniem jezdni.

- Nasza gmina przygotowała dokumentację pierwszego etapu obwodnicy Kamieńca Ząbkowickiego wraz z infrastrukturą oraz przestrzenią parkingową dla pojazdów autobusowych przy ul Paczkowskiej. Powstanie tym samym bufor dla parkingów usytuowanych przy Pałacu Marianny Orańskiej, gdyż przy parkingu autobusowym wykonana zostanie kładka łącząca ten teren z kompleksem pałacowym. Turyści będą mieć do pokonania zaledwie kilkaset metrów, aby dotrzeć do atrakcji turystycznych - dodaje burmistrz.

Prace mają rozpocząć się w trzecim kwartale 2024 roku, po sporządzeniu kompletu dokumentacji wykonawczej. Gigantyczne zadanie będzie realizowane do połowy 2026 roku. 22 lutego w Urzędzie Miejskim w Kamieńcu Ząbkowickim przeprowadzona została narada koordynacyjna z przedstawicielami inwestora, czyli Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei, aby uszczegółowić harmonogram wszystkich prac, które będą prowadzone na terenie kamienieckiej gminy.

em24.pl

12

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W drugiej połowie roku ruszy przebudowa infrastruktury drogowej w kamienieckiej gminie

  2024-02-23 11:18:05

  gość: ~Marzec

  I już widzę jak się kamienicka opozycja z pod znaku PO , Trzeciej drogi i jak ich tam jeszcze zwał , rzuci się z krytyką na podane informacje w artykule. Będą pisać : idą wybory, propaganda , papier wszystko przyjmie , w wykonaniu obecnie rządzących . Prawda sama się broni. Na co dzień widać ile władze gminy zrobiły w tym mieście przez ostatnich 10 lat. Ktoś powie można było więcej. Może i tak . Ale jest powiedzenie " tak krawiec kraje jak materiału staje" a materiału było wiele. Remont pałacu , świetlice , drogi i place osiedle XXX -lecia , przy ośrodku zdrowia. W Kamieńcu działają trzy markety i w każdym kolejki. Szkoda, że tylko jeden z polskim kapitałem. Jest lepiej czy gorzej skoro stać nas na zakupy? Rządzący mają plany , program i oby jak najwięcej z niego zrealizowano dla naszego wspólnego dobra. Opozycjo nie idźcie tą droga jak rząd , bo się obudzisz z ręką w przysłowiowym nocniku. Czekam na atak opozycji.

 • 2024-02-24 00:23:54

  gość: ~Haha

  @~Marzec
  Kolego ile Ci zapłacili co niby zrobił takiego od ostatnich 5 lat marnuje nasze pieniądze zrobili drogę ul ząbkowicką a teraz będę ją zrywać i robić na nowo hahah tyle kasy gość od 3 lat zamknął się w domu nie rozmawia z ludźmi tyle im rozkazuje i wzywa do siebie na rozmowę w której może mówić tylko on takiemu człowiekowi my podziękujemy i na koniec pożegnamy jak bedzie w drodze na wroclaw , a doły jak były porażka tak są ale jak nie ma kto się tym zająć to będzie tylko gorzej zasypać i postawić jeszcze raz a nadzorujących postawić przed sąd bo podobno postawione na glinie na którą wysypali tysiące ton piachu a jak przeszło to odbiór

 • 2024-02-23 12:31:56

  gość: ~Mirek

  Facet codziennie nowe inwestycje podaje nieźle musi być osr.... w obawie przed przegraną jak bym PiS przed wyborami widział

 • 2024-02-23 22:33:10

  gość: ~Hmmm

  Od prawie roku obserwuję postęp prac na niewielkim przepuście między Kamieńcem a Ząbkowicami...inwestycja mocno utrudnia ruch samochodowy. Już sobie wyobrażam, jaką gehenną będzie wykonanie tak ambitnego przedsięwzięcia...

 • 2024-02-24 15:42:30

  gość: ~Cuda

  Jak tak podliczyć te obietnice ogłaszane ostatnio .. szkoda, że wybory nie są co roku. Dziś widziałem plakaty. Agresywne czerwone. Że niby gwarancja rozwoju.
  Jako uprawniony konsument ja osobiście składam reklamację z rękojmi. W sumie znudziło mnie już. Chcę spróbować czegoś innego. Nie mam nic do stracenia
  #reklamacja

 • 2024-02-24 15:47:29

  gość: ~Złoto

  @~Cuda
  Na każdą gwarancję można złożyć reklamację.
  Trzeba wydrukować i obok nakleić

 • 2024-02-24 18:56:27

  gość: ~Teddy

  @~Cuda Ha , HA ,Ha "chcę spróbować czegoś innego". Widzimy jak Polacy próbują czegoś innego pod rządami Tuska . Widzę jak rolnicy strajkują, jak nie mogę kupić paliwa po 5,19 jak obiecał Tusk, jak rośnie bezrobocie było 5,1 a już jest 5,4. , widzę jak wycofał się z inwestycji amerykański Intel, widzę jak dzieci nie dostaną laptopów . Po co czytać Pana Tadeusza , Ogniem i mieczem , Ludzi bezdomnych itd. itd. Bezdomni to my zostaniemy jak nam dołożą podatków od samochodów, od nie ocieplonych domów , jak zakażą palić w piecach węglem i drzewem. Macki rządu Tuska dotrą wszędzie. Brawo PO , Brawo Trzecia droga , tak trzymać. Niemcy juz zacierają ręce.

 • 2024-02-25 09:34:15

  gość: ~Autor

  @~Teddy
  Ale bzdety to w tv Republika takie cuda gadają jeszcze dodaj coś bo mało tego

 • 2024-02-25 11:39:36

  gość: ~Teddy

  @~Autor 100 obietnic na 100 dni . Kto to powiedział? No chyba 100 obietnic w likwidacji wszystkiego co polskie dla Niemiec.

 • 2024-02-25 11:59:58

  gość: ~Speed

  @~Teddy
  Smierdzisz PiS orem

 • 2024-02-26 09:43:37

  gość: ~Republika

  @~Teddy
  Republika widać wjechała za mocno...
  Tak tylko zapytam? kto rządził 8 ostatnich lat i kto w UE odpowiadał za rolnictwo? No dokładnie PIS.
  A co do Kamieńca - ja również chce zmian. Hasło: na każdą gwarancję można złożyć reklamacje pasuje niesamowicie. Kowal powinien dobrą pizzę postawić temu który wymyślił.

 • 2024-02-28 20:15:49

  gość: ~realista

  ostatnio dodany post

  zasługa władz co do planowanej inwestycji żadna ,to było planowane już dawno

REKLAMA