Express-Miejski.pl

X. Ziębicka Gala Sportu za nami. Znamy najlepszych [foto]

X. Ziębicka Gala Sportu za nami. Znamy najlepszych

X. Ziębicka Gala Sportu za nami. Znamy najlepszych fot.: UM Ziębice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Podczas uroczystego podsumowania sportowych osiągnięć roku 2023 w Gminie Ziębice wręczone zostały nominacje i nagrody dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach

Nie zabrakło też nagród specjalnych, wyróżnień oraz nagrody specjalnej od Rotary Club Ziębice – Rotary Fair Play.

Lista wszystkich nominowanych wraz z krótką charakterystyką poszczególnych osób przedstawialiśmy w artykule pt. Gminna Gala Sportu w Ziębicach. Znamy nominowanych za 2023 rok [KLIK], a poniżej przedstawiamy wszystkich zwycięzców, wyróżnionych i nagrodzonych.

Dodatkowo podczas gali pamiątkowe dyplomy otrzymali zgłoszeni do stypendiów sportowych za osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2022/23.

LISTA ZWYCIĘZCÓW W POSZCZEGÓLNYCH KATEGORIACH:


I. SPORTOWA IMPREZA ROKU

Weekend na sportowo w Henrykowie – XII Półmaraton Henrykowski i VI Rajd Rowerowy

W dniach 22-23.04.2023r. w Henrykowie pojawiło się ok. 420 entuzjastów sportu, przede wszystkim lekkoatletyki oraz kolarstwa.

W pierwszym dniu zawodów tj. w sobotę 22 kwietnia 2023r. o odbył się XII. Półmaraton Henrykowski, w którym wystartowało 105 biegaczy, na trasę VIII. biegu na 10 km Śladami Księgi Henrykowskiej 98, a w nowej konkurencji Nordic Walking na dystansie 10 km 19 zawodników.

W niedzielę 23 kwietnia do rywalizacji w szóstej edycji Henrykowskiego Maratonu Rowerowego bezdrożami i leśnymi ścieżkami gminy Ziębice przystąpili kolarze na następujących dystansach: Fun, Mini, Mega. Na trasę wyruszyło ogółem 192 kolarzy. Trasy profesjonalnie wytyczyli i przygotowali ks. Dyrektor Krzysztof  Deja oraz Pan Krzysztof Cieśla.

Weekend na sportowo zorganizowany został wspólnie przez: Urząd Miejski w Ziębicach, Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach, Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Henrykowie, Stowarzyszenie Klasztor Księgi Henrykowskiej oraz Stowarzyszenie ProRun.

II. SPORTOWIEC ROKU (SENIOR)

Damian Gurtatowski – Jaskinia Lwa (boks)

Reprezentuje barwy Ziębickiego Klubu Bokserskiego Jaskinia Lwa. Z boksem związany od najmłodszych lat. Tytan treningu i wojownik o wielkim sercu. W 2023 został Mistrzem Dolnego Śląska w swojej kategorii wagowej, ale to dopiero początek wielkich sukcesów popularnego „Gurtka”. 8 lipca 2023r. stoczył swoją pierwszą walkę na zawodowym ringu w Gali Boxing Night 16 we Wrocławiu. Debiut był wymarzony, Damian zwyciężył w 3 rundzie przez techniczny nokaut. Ta walka otworzyła kolejne możliwości. 27 października stoczył swój drugi zawodowy pojedynek i chociaż nie jednogłośnym werdyktem Damian go przegrał to znając jego charakter i ambicje będzie to dla niego dodatkowy bodziec do jeszcze cięższej pracy.

III. SPORTOWIEC ROKU (JUNIOR)

Krystyna Flis – WKS Śląsk Wrocław (piłka nożna)

Ziębiczanka, wychowanka MKS Sparta Ziębice, etatowa  reprezentantka Polski uczestniczyła w zgrupowaniu m.in. w Portugali i w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy. Wraz z juniorską drużyną Śląska Wrocłąw U-17 zdobyła w zeszłym roku Mistrzostwo Polski pokonując po niesamowitej walce w finale drużynę Górnika Łęczna. Oprócz tego ze Śląskiem Wrocław uczestniczyła w turnieju Dallas Texans International Girls Cup w Stanach Zjednoczonych gdzie popisała się kilkoma wspaniałym bramkami. W zeszłym roku kolejnym przełomowym momentem było podpisanie przez Krysię pierwszego zawodowego kontraktu. Krysia do zawodniczka, o ogromnym potencjale i sportowych umiejętnościach, która dąży do ciągłego rozwoju poprzez swoje profesjonalne podejście do uprawiania sportu.

IV. DRUŻYNA ROKU (SENIOR)

KPS Faraon Ziębice – klub piłki siatkowej

Zespół, który przez wiele lat startował w III lidze siatkówki, a od dwóch lat w Dolnośląskiej Pierwszej Lidze. W sezonie 2022/2023 zajął 8 miejsce w 14 zespołowej lidze. Skład cyklicznie się powiększa i rośnie w siłę. Klub zrzesza wielu zawodników z zewnątrz co świadczy o jego prestiżu i renomie. Zawodnicy dojeżdżają m.in.  z Kłodzka, Wrocławia, Dzierżoniowa, Borku Strzelińskiego, Brzegu, Nysy, Oleśnicy, Strzelina.  W roku 2023 uczestniczył z sukcesami w wielu turniejach organizowanych w Ziębicach oraz na Dolnym Śląsku.

V. DRUŻYNA ROKU (JUNIOR)

 KPS Faraon Junior – klub piłki siatkowej

Jest to grupa młodych adeptów siatkówki, która z roku na rok się rozwija i w przyszłości zasili zapewne szeregi drużyny seniorskiej. Zespół cały czas zbiera doświadczenie poprzez uczestnictwo w dużej ilości turniejów i sparingów. Jak twierdzi ich trener zespołowi nigdy nie brakuje zapału i chęci do uczestnictwa w treningach i turniejach. Drużyna ma duży potencjał i na pewno w przyszłości odniesie sukces. Warto jeszcze powiedzieć przy tej okazji, że w 2023r. została utworzona kolejna drużyna juniorska tym razem kobieca, o której też pewnie w przyszłości jeszcze usłyszymy.

VI. ODKRYCIE ROKU

Sara Świdzińska – LKS Ziębice (lekkoatletyka)

Uczennica 4 klasy SP nr 2 w Ziębicach. Jej osiągnięcia w 2023r. przedstawiają się w sposób następujący: drugie miejsce w dwuboju lekkoatletycznym (bieg na 60m+ rzut piłeczką palantową) na wojewódzkich eliminacjach Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich w Karpaczu co dało jej awans do finału ogólnopolskiego( Mistrzostwa Polski dzieci) gdzie zajęła 12 miejsce. Jej wynik biegu na 150m daje 3 miejsce na Dolnym Śląsku a 10 w kraju. Jest 14 w województwie na 60m i 10 miejsce na 300m. Sumienna, pracowita, z dużymi szansami na osiągnięcie wielkich sukcesów.

VII. TRENER ROKU

Leonarda Zdrojkowska – LKS Ziębice (lekkoatletyka)

licencjonowana instruktorka lekkiej atletyki, trenerka przygotowania motorycznego, instruktorka rekreacji ruchowej. Prowadzi treningi z dziećmi od 6 r.ż, młodzieżą oraz dorosłymi ( grupa masters).

Od 2021r prowadzi treningi lekkoatletyczne w Gminie Ziębice. W 2022r. otworzyła Lekkoatletyczny Klub Sportowy. Dzięki Klubowi dzieci mogły uczestniczyć w zawodach ogólnopolskich. Pierwszym startem były Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska w Łodzi, gdzie wystartowały Maria Czubala i Ola Bobońska . Obie uplasowały się w pierwszej 20 w biegu na 60m. Następne zawody to Mistrzostwa Dzieci w przełajach z których Jagoda Janik wróciła z brązowym medalem.

Wyniki jej podopiecznych to: (wszystkie oprócz wyżej opisanych) plus: Aleksandra Kluba 3m na Mistrzostwach Dolnego Śląska LDK (Lekkoatletyka Dla Każdego) w pchnięciu kulą, 9 wynik w województwie w pchnięciu kulą. Oliwier Malicki- 6m w rzucie oszczepem na Mistrzostwach Dolnego Śląska LDK. Aleksandra Bobońska – 5m w biegu na 60m w województwie i 15 w wieloskoku.

VIII. DZIAŁACZ ROKU

Sławomir Trzcieliński – KPS Faraon Ziębice (siatkówka)

Z  Faraonem związany od 2000 roku. Aktualnie dzieli się swoim siatkarskim doświadczeniem z zespołem juniorów i świeżo utworzoną drużyną kobiecą w klubie. Jako prezes KPS Faraon prężnie pozyskuje środki zewnętrzne na potrzeby i rozwój  na nowych ścieżkach jak np. sekcja żeńska siatkówki co jest nowością przy obecnej polityce klubu. Oprócz tego organizator turniejów siatkarskich jak np. Turniej Siatkówki o Puchar Burmistrza Ziębic z okazji Dni Ziębic 2023, Memoriału Marcina Popędy o Puchar Faraona a także Turnieju Mikołajkowego o Puchar Faraona.

VIII. NAGRODA FAIR-PLAY - Rotary Club Ziębice

Oliwier Bucki – MKS Sparta Ziębice (młodzik)

NAGRODY SPECJALNE:

Bartosz Miszczycha - naczelnik wydziału budownictwa Urzędu Miejskiego w Ziębicach - za pracę na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej na terenie gminy

Mirosław Bilat - za wieloletnią pomoc w rozpropagowaniu imprez sportowo-rekreacyjnych na terenie Ziębic

Radosław Wolny - komendant Straży Miejskiej w Ziębicach - za wieloletnią pomoc w zabezpieczeniu imprez sportowych na terenie Gminy Ziębice

Michał Adamczyk - Komendant Komisariatu Policji w Ziębicach - za wieloletnią pomoc w zabezpieczeniu imprez sportowych na terenie Gminy Ziębice

Marek Kuriata - za sponsorowanie imprez sportowych na terenie Gminy Ziębice

OSP Lubnów - za pomoc w zabezpieczeniu zawodów sportowych na terenie Gminy Ziębice

WYRÓŻNIENIA:

Piotr Pęcak - wieloletni zawodnik i działacz KPS Faraon Ziębice za reprezentowanie barw klubu na trzeciligowych parkietach i wieloletnią działalność na rzecz rozwoju klubu

Tadeusz Kruszelnicki - za reprezentowanie barw narodowych oraz znaczące osiągnięcia sportowe na kortach całej Europy w 2023 roku

Radosław Korchan - wieloletni prezes, trener i zawodnik MKS Sparta Ziębice, za wieloletnią pracę na rzecz rozwoju klubu

Monika Dudek - za sukcesy na trasach biegowych całej Europy w 2023 roku

Adam Wojtaś - zawodnik sztuk walki, za dwa tytuły Mistrza Europy w walce na kije

MKS Sparta Ziębice - za awans do klasy okręgowej

NAGRODY ZA OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE W ROKU SZKOLNYM 2022/2023:

 • Zoja Ciosek - gimnastyka artystyczna
 • Amelia Nowak - gimnastyka artystyczna
 • Magdalena Obrzud - taniec towarzyski
 • Dominik Buszczak - taniec towarzyski
 • Helena Gałuszka - gimnastyka artystyczna
 • Daniela Barwińska - taniec towarzyski
 • Wojciech Cebula - taniec towarzyski
 • Maksymilian Jasiński - taniec towarzyski
 • Hanna Gałuszka - gimnastyka artystyczna
 • Aleksandra Dudziec - taniec towarzyski
 • Julia Waksmundzka - gimnastyka artystyczna
 • Sara Świdzińska - lekkoatletyka
 • Nathaniel Ochał - piłka nożna
 • Maria Czubała - lekkoatletyka
 • Szymon Banach - taekwondo

GALERIA ZDJĘĆ WKRÓTCE.

em24.pl

14

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • X. Ziębicka Gala Sportu za nami. Znamy najlepszych

  2024-02-14 01:02:57

  gość: ~Masakra

  Osp Lubnów robi to za darmo czy wypisują sobie godziny za wyjazd i gmina zwraca?
  To samo Pan Bartek chyba urząd go zatrudnia i to jest jego praca i obowiązek. Straż miejska i policja to samo jak d... od srania.
  Podoba mi się nagroda dla Pana Marka K. Mało ludzi którzy chcą pomagać z własnej kieszeni brawo.

 • 2024-02-14 08:10:58

  gość: ~ben

  Dla urzędników dodatkowa lista płac.

 • 2024-02-14 11:06:03

  gość: ~Jacek

  Lata świetności minęły. Sport w gminie jest na słabym poziomie.

 • 2024-02-14 17:49:22

  gość: ~Valdek

  @~Jacek
  A co Ty oczekujesz??? Jak się można porównać do Wrocławia, Świdnicy, Dzierzoniowa......itd. Ja uważam że jak na tak mała liczbę uczniów itd są Sukcesy. Najlepiej narzekać i nie mieć pojęcia o czym się pisze.

 • 2024-02-15 06:44:08

  gość: ~Jacek

  @~Valdek Poruszyłem problem naszego miasteczka. Gdybyś znał choć odrobinę jakie sukcesy osiągał sport szkolny w latach dziewięćdziesiątych , na początku lat dwutysięcznych zrozumiałbyś, że cofnęliśmy się do tyłu. Nie będę ci podawał wielu przykladów, przytoczę tylko jeden. Mała henrykowska szkoła dominowała w województwie wałbrzyskim w siatkówce dziewcząt. Można? Można.Ziębickie szkoły też były w czołówce w grach sportowych, lekkiej atletyce. Jeżeli chodzi o sport związkowy, też jest żle. Zapoznaj się z liczbą z likwidowanych klubów w gminie, liczbą zlikwidowanych drużyn sportowych.

 • 2024-02-15 07:41:53

  gość: ~Daniel

  @~Jacek
  A ja widzę, że nowe kluby powstają i osiągają sukcesy. Np. LKS i wynik Sary 3 na DŚ i 10 w Polsce. Powstały kluby Cerber - medale mistrzostw świata, nowe sekcje u siatkarzy, odradza się Henrykowianka. WIdać, że nie jesteś w temacie i na czasie a wyrażasz tylko mętną opinię, subiektywną bardzo

 • 2024-02-15 10:54:47

  gość: ~Jacek

  @~Daniel Nie dorównujesz mi w tym temacie. Niech będzie na twoje. Ciesz się.

 • 2024-02-17 13:46:25

  gość: ~Renifer Daniel Sarna

  ostatnio dodany post

  @~Daniel
  Żeby tak w Polsce cokolwiek innego (coś pożytecznego)
  oprócz sportu osiągało sukcesy i
  było finansowane to by było super..

 • 2024-02-14 11:52:57

  gość: ~Rodzic

  Sport szkolny leży odłogiem, Jedynie trener od koszykówki z dziewczynkami ma osiągnięcia . " Ceglak " bazuje na jego wychowankach

 • 2024-02-14 13:57:22

  gość: ~Drugi rodzic

  @~Rodzic
  W szkole nr 4 Dziewczęta też mają osiągnięcia w piłce ręcznej, więc każda szkoła swoją dyscyplinę ma.

 • 2024-02-14 12:15:30

  gość: ~Megi

  Wszystko ustawione.żenada.

 • 2024-02-14 13:03:25

  gość: ~Daniel

  Brawa dla WAS!!!

 • 2024-02-14 14:24:11

  gość: ~Jola

  Gratuluję sportowych sukcesów, w Ziębicach dużo się dzieje

 • 2024-02-15 07:42:31

  gość: ~Mek

  Gratuluję wszystkim nominowanym i nagrodzonym

REKLAMA