Express-Miejski.pl

Wielomilionowe plany inwestycyjne na rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej

Wielomilionowe plany inwestycyjne w rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej

Wielomilionowe plany inwestycyjne w rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej fot.: UM Ząbkowice Śląskie

Gmina Ząbkowice Śląskie planuje rozbudowę i modernizację sieci kanalizacyjnych i wodociągowych na terenie gminy.

Rada Miejska Ząbkowic Śląskich na posiedzeniu w dniu 31 stycznia, podjęła uchwałę przyjmującą wieloletni plan rozwoju Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Delfin.
 
Zabezpieczenie mieszkańców w wodę to przede wszystkim modernizacja ujęć wody w Ząbkowicach Śląskich, Stolcu, Braszowicach oraz Szklarach Hucie, ale także rozpoczęcie przez Gminę modernizacji stacji uzdatniania wody w Olbrachcicach Wielkich, która od wielu lat pozostaje nieczynna.
 
Rozwój sieci kanalizacji sanitarnej to budowa nowych odcinków sieci w Ząbkowicach Śląskich przy terenach inwestycyjnych w obrębie ulic Polnej, Cukrowniczej, Biznesowej oraz rozwój kanalizacji na terenie wiejskim w obszarze Bobolic na terenie Euro Parku Ząbkowice oraz w miejscowościach Braszowice, Olbrachcice Wielkie i Szklary Huta.

UM w Ząbkowicach Śląskich

9

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wielomilionowe plany inwestycyjne na rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej

  2024-02-06 17:24:47

  gość: ~Ja

  Bo z tego jest kasa. A naprzyklad drogi,chodniki lipa bo niema korzyści

 • 2024-02-07 00:20:03

  gość: ~Ja2

  @~Ja
  Lepiej żeby ścieki do rzeki i w rowy płynęły. Wylęgarnia owadow I insektów. Brawo za logike

 • 2024-02-06 17:35:21

  gość: ~Fakt

  Wieloletni plan, tak tak trzeba planować a nuż coś wyjdzie. Zabrakło przebudowy kanalizacji w mieście Ząbkowice śl tj Czajka Dolna/kwiatowe/. Znowu poczekamy do większego deszczu i popłynie. Ile kasy zaplanowano na zakup gumiaków dla mieszkańców osiedla owocowego, kalosze nie wystarczą.

 • 2024-02-06 18:41:23

  gość: ~gq

  @~Fakt
  Jak ktoś się buduje w środku pola to niech się nie dziwi że będzie błoto. Na razie jako pierwsza będzie robiona Jeżynowa pod nowego TBSa i bloki Skomara.

 • 2024-02-06 20:36:00

  gość: ~Fakt

  @~gq
  Przepraszam. Masz rację, Twoje argumenty przekonały mnie.

 • 2024-02-06 20:25:14

  gość: ~Qkiz

  Ludzie a gdzie pomysł oczka wodnego w okolicach basenu przy ul. Żeromskiego. Tak chlubna inwestycja ogłaszna w poprzedniej kampanii burmistrza i co dalej? Miały być kajaki, rowery wodne, miejsce relaksu i odpoczynku dla ząbkowiczan, w tle grająca walczyki miejska orkiestra dęta. Kadry niemal z filmu Znachor. Mieszkańcy czekają na realizację obietnic. Tym oczkiem burmistrz otwiera oczy niedowiarkom. Oczko, oczko, oczko .... Chcemy oczka wodnego!!!

 • 2024-02-07 01:44:15

  gość: ~sfs

  @~Qkiz
  Fistach łże, no kto by się spodziewał. Polecam sobie wpisać w google:
  "ulica-1-maja-wraz-z-chodnikami-zostanie-przebudowana"
  wraz z cudzysłowem, gdzie 14.11.2014 - dzień przed ciszą wyborczą na stronie UM Ząbkowice, na Expresie Miejskim i 0obie(obecnie tylko tam widoczne) został opublikowany propagandowy news o treści:
  "Znamy już plany przebudowy chodników w ciągu ulicy 1 Maja. Chodniki zostaną wyremontowane po obu stronach ulicy, wykonane zaś będą z płaskich płyt, w podobnej technologii jak na wyremontowanych w ubiegłych latach ulicach Grunwaldzkiej i Kościuszki. Poniżej prezentujemy szczegółowy plan przebudowy"
  Czyli ponad 9 lat temu, przed wyborami Fistach wyrzucił propagandową wiadomość żeby tylko na niego głosować i po tych 9 latach widać jak bardzo 1go Maja została wyremontowana.

 • 2024-02-07 10:05:01

  gość: ~miszkaniec

  @~sfs

  Masz rację polecam artykuł z 15 marca 2021 tejże " redakcji " zatytułowany „Lodowa Mila”. W Ząbkowicach Śląskich odbędzie się próba pobicia rekordu Polski
  [AKTUALIZACJA, 20.03, g. 9]: Wydarzenie zostało przełożone na 21 marca, godz. 9 ze względu na zbyt wysoką temperaturę wody.

  [AKTUALIZACJA, 21.03, g. 22]: Wydarzenie zostało odwołane ze względu na zbyt wysoką temperaturę wody.
  KTO WPADŁ NA TEN PORONIONY POMYSŁ aby na starym basenie gdzie jest on nieszczelny i ucieka woda napełnić go do pełna potem lać tą wodę przez 3 tygodnie , kto za to zapłacił bo z tego co wiem TO MY MIESZKAŃCY !!! za ten absurd powinni zapłacić urzędnicy z ratusza nie wspomnę o wybitnym Prezesie ząbkowickiego centrum sportu. Czemu i komu służą takie idiotyczne pomysły.No i czekam na zalew " za moimi plecami ". Pozdrawiam.

 • 2024-02-08 23:13:57

  gość: ~Gaja

  ostatnio dodany post

  @~Qkiz
  Oczka wodnego? Co za pomysł poroniony. Owszem kiedyś tak ale nie teraz. Popieram pomysł rozbudowy sieci kanalizacyjnej i sanitarnej. Mało tego syfu mamy? Stare kanalizacje, brak odpływu dla deszczówki i Bóg wie co jeszcze jest bo przecież zakłady komunalne tak prowadziły politykę zarządzania, że dzisiaj sa tylko same problemy. Nobel dla tego kto odgadnie jak i co gdzie leci.
  Jest tyle w Ząbkowicach jeszcze do zrobienia, że na przyjemności jeszcze poczekajmy.

REKLAMA