Express-Miejski.pl

Kwestować będą w sześciu gminach powiatu ząbkowickiego. Przed nami 32. finał WOŚP

zdjęcie archiwalne

zdjęcie archiwalne fot.: em24.pl

28 stycznia w całym kraju odbędzie się 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W związku z tym na mieszkańców powiatu czekają atrakcje na terenie sześciu gmin.

W Ząbkowicach Śląskich wydarzenie odbędzie się w hali Słonecznej. Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 14. O licytacjach, aukcjach, a także występach, jakie zaplanował ząbkowicki sztab informowaliśmy już w artykule pt. Finał WOŚP zbliża się wielkimi krokami. Znamy plan wydarzeń ząbkowickiego sztabu [KLIK]. Szefem sztabu od wielu lat jest Piotr Warzocha

W Ziębicach gwiazdą tegoroczonego finału WOŚP będzie Arkadiusz Kłusowski - piosenkarz i kompozytor. Finalista trzeciej edycji programu TVP2 The Voice of Poland. Zanim jednak pojawi się on na scenie to na uczestników finału czekają inne atrakcje. O godz. 11 na stadionie miejskim w Ziębicach odbędzie się rekracyjny bieg WOŚP, a następnie wydarzenie przeniesie się do Ziębickiego Centrum Kultury. A tam wystąpią dzieci i lokalni artyści, których występy będą przeplatane licytacjami. Koncert gwiazdy wieczoru zaplanowano na godz. 18.45, po nim odbędzie się tradycyjne światełko do nieba, które zakończy wydarzenie. Wolontariuszy od wczesnych godzin porannych będzie można spotkać na ulicach Ziębic i okolicznych miejscowości. Sztab oferuje też licytacje on-line. Można je znaleźć tutaj [KLIK]. Szefem sztabu już od wielu lat jest Barbara Sawka. Szczegółowy program 32. finału WOŚP w Ziębicach znajduje się tutaj [KLIK].

W Bardzie, podobnie jak w latach ubiegłych, pieniądze będą zbierane przez dwa sztaby. Gminny sztab zlokalizowany jest w Centrum Kultury i Bibliotece, a jego szefem jest Joanna Wierusińska. Wśród atrakcji przygotowanych przez sztab jest m.in. bieg wokół boiska (godz. 11), a także występy i licytacje, które odbędą się w Centrum Seniora. Początek występów od godz. 13.30. Na godz. 16 zaplanowano pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu strażaków-ochotników z miejscowej jednostce. CKiB przygotowało także aukcje allegro. Można wylicytować m.in. vouchery i obrazy [KLIK]. Szczegóły na plakacie [KLIK]Drugi sztab, którego szefem jest Marta Ptasińska, zlokalizowany jest przy ul. Kolejowej 18A. W siedzibie sztabu o godz. 17 wystapią Damian Targoni oraz Daria Mazurkiewicz z Domu Pomocy Społecznej Zamek w Opolnicy. Po występach odbędą się licytacje. Sztab także przygotował kilka aukcji on-line [KLIK]. Wolontariusze obu sztabów będą kwestować także na ulicach miasta.

W Złotym Stoku od godz. 15 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji będą trwały koncerty przeplatane licytacjami. Na godz. 18 zaplanowano występ Watahy Stacha. Po nim zaplanowany jest koncert zespołu ODWILŻ, a następnie niespodzianka. Wolontariuszy będzie można spotkać na ulicach miasta i sołectw w godz. od 8 do 18. Sztab przygotował również aukcje on-line. Są one dostępne tutaj [KLIK]. Szefem sztabu jest Beata Karpińska. Szczegółowe informacje odnośnie programu znajdują się na plakacie [KLIK].

W gminie Kamieniec Ząbkowicki także w tym roku przygotowano atrakcje z okazji 32. finału. Oprócz wolontariuszy, którzy będą kwestować na terenie miasta i sołectw, będą też występy, pokazy i światełko do nieba. To wszystko w Doboszowicach na parkingu przy plebanii. Początek od godz. 17. W programie m.in. występy lokalnych artystów, pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu strażaków-ochotników z Kamieńca Ząbkowickiego, licytacje, fire show, koncert Grzegorza Kąska z zespołem oraz światełko do nieba. Szefem sztabu zlokalizowanego w Kamienieckim Centrum Kultury jest Lidia Jagoda. Szczegółowy program 32. finału WOŚP w Doboszowicach znajduje się tutaj [KLIK].

W gminie Stoszowice za WOŚP odpowiada Aldona Dwornik ze Szkoły Podstawowej w Budzowie. Mini-finał szkolny odbył się już przed feriami, ale w niedzielę na ulicach sołectw nie zabraknie kwestujących wolontariuszy. 

em24.pl

46

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Kwestować będą w sześciu gminach powiatu ząbkowickiego. Przed nami 32. finał WOŚP

  2024-01-25 10:48:41

  gość: ~pio pio

  Będzie rekord musi być

 • 2024-01-25 10:56:18

  gość: ~szkoda Ciepłowód

  Szkoda, że Ciepłowody odstają od reszty kwestujących.

 • 2024-01-26 00:32:12

  gość: ~takitam

  @~szkoda Ciepłowód

  Ludzie mądrzeją.

  Trwa to wolno, ale ... jak widać ... da się.

 • 2024-01-27 20:37:55

  gość: ~Andrzej

  @~takitam
  W tamtym roku wystawiłaś kondomy na aukcje i co ? chyba ponowisz teraz :)))))))))))

 • 2024-01-25 11:53:15

  gość: ~Fakt

  Wiadomo kto odpowiada imiennie za zbiórkę, zabezpiecza kwestujących i kto zapłaci za wynajem hali w Ząbkowicach. Po Gdańsku wszystko jest inaczej.

 • 2024-01-26 00:35:51

  gość: ~takitam

  @~Fakt


  Oczywiście że wiadomo kto zapłaci.

  PODATNICY, czyli my wszyscy, a użyczającym pieniędzy na organizację tego corocznego cyrku, jak zwykle będzie lokalna władza, a wszystko TYLKO DLATEGO, że to nie ich pieniądze, a podatników właśnie.

  Gdyby tym "dobrym" urzędnikom tak bardzo leżało na sercu organizowanie tego cyrku, to ... powinni Z WŁASNYCH PRYWATNYCH środków wesprzeć ten cyrk.

 • 2024-01-26 12:11:42

  gość: ~pio pio

  @~takitam
  Nie zapomnij PISOWCU ile zapłaciłeś z własnej kieszeni za piękny okrągły stół nowy który sobie skombinowali w TVP jak jeszcze propaganda rządziła.Jaki dostał piękny miecz Rydzyk od Morawieckiego i spółki PISOWSKIEJ to było niestety dla ciebie z pieniędzy podatników o tym nie napiszesz prawda broń ich dalej i nacieraj na Tuska na pewno dobrze na tym wyjdziesz.

 • 2024-01-27 16:47:43

  gość: ~takitam

  @~pio pio

  Miły kolego.

  Rzygam PiS-em tak samo jak jeszcze głupszą od nich PO.

  Przypomnę tylko (albo poinformuję jeśli ktoś nie wie) , że niejaki Jurek Owsiak, z pieniędzy WOŚP mających teoretycznie służyć do zakupu jakichś tam sprzętów medycznych, UWAGA ... SFINANSOWAŁ plakaty i billboardy wyborcze opowiadające się po stornie PO.

  Kosztowało to UWAGA ... 23 miliony złotych.

  Tak tak .. to nie pomyłka ... 23 miliony.

  Poza tym JAWNIE wspiera lewą stronę sceny politycznej.

  Ktoś powie, ... no ale przecież te billboardy i plakaty miały promować walkę z sepsą.
  No litości ... przecież ich konstrukcja graficzna WPROST nawiązywała do plakatów PO, a tylko gdzieś na samym dole, szarymi literkami na czarnym tle był dopisek, że chodzi o walkę z sepsą.

  Załóżmy jednak, że rzeczywiście te plakaty miały "edukować" społeczeństwo, czyli przypominać że walka z sepsą jest konieczna.

  OK , ale .... czy Polacy o tym nie wiedzą ?
  Czy rzeczywiście bez tych billboardów i plakatów, Polacy nie wiedzieliby że sepsa jest groźna ?
  Czy należało wywalić 23 miliony na informację, że takie coś jak sepsa istnieje ?

  Otóż NI CH_JA ..... tu po prostu chodziło o promocję Platformy Obywatelskiej , czyli za Wasze pieniądze, Juras zrobił kampanię partii politycznej.

  Teraz idźcie i w zębach nieście kasę dla Jurasa .... kochani, kochani .. kochani ... zaczynamy.

 • 2024-01-28 19:44:17

  gość: ~WOŚP Kasia

  @~takitam
  A dziwisz się że wspiera lewą stronę polityczną skoro tamta strona cały czas go krytykuję nie wspomnę o tym że nawet grosza nie wrzucą do puszki.Jeżeli ty potrafisz kogoś wspierać za to że cię krytykuję ośmiesza i oszukuję na twój temat to twoja sprawa.Jesteś śmieszny nie jesteś za PISEM nie jesteś za PO czyli tak naprawdę jesteś w Polsce za samowolką.Piszesz że pieniądze które są zebranę część idzie na wybory które mają wspierać Tuska kolejne oszustwo bo ostatnie wybory które się odbyły Jurek Owsiak zapłacił z własnej kieszeni ponad 2 mln zł i tutaj masz rację że poszło to na banery plakaty i inne ulotki ale to jest jego prywatna sprawa na co on wydaję pieniądze.I nie pisz że jakiś sprzętów medycznych bo jak jesteś żle poionformowany i nie widzisz co się dzieje w polskich szpitalach jakie są zmiany jeśli chodzi o sprzęt to się nie udzielaj i nie pisz takich głupot

 • 2024-01-28 21:09:40

  gość: ~takitam

  @~WOŚP Kasia


  Miła Kasiu.

  Proponuję zapoznać się ze sprawami sądowymi który niejaki Juras PRZERŻNĄŁ.
  Poszło o pieniądze oczywiście, czyli ktoś (do znalezienia w necie kto) publicznie zarzucił Jurasowi, że nie rozlicza pieniędzy WOŚP w sposób przejrzysty + finansuje sobie (z kasy WOŚP) fundacyjki założone przez rodzinkę.

  Święty Juras zapłonął oburzeniem i publicznie zapowiedział proces za oszczerstwo i co ?

  Otóż ... PRZEGRAŁ proces ... i to ... DWA RAZY.

  Przypomnę ponadto, że "święty" Juras ... PUBLICZNIE I JAWNIE (jest w telewizorniach) nawoływał do głosowania na PO et consortes.
  Czyli ten Twój "święty" i "niezależny" opowiedział się już bez jakichś tam zahamowań po lewej stronie sceny politycznej i ... W OGÓLE wszedł w politykę, a miał być taki niezależny, uczciwy, zajmujący się "ratowaniem" polskiej służby zdrowia.

  Dodatkowo nie wiem czy wiesz, ale cały ten cyrk zwany żartobliwie WOŚP-em zbiera zaledwie UWAGA ... 0.5 procenta okólnej sumy kosztów przeznaczanych na służbę zdrowia, czyli ... w zasadzie błąd statystyczny, czyli ...NIE MA TO JAKIEGOKOLWIEK ZNACZENIA czy Juras coś zbiera czy nie.

  Przy okazji tego cyrku, wydawane są OGROMNE środki państwowe w skali kraju, czyli wszelkiego rodzaju zabezpieczenia imprezy, straż pożarna, policja, lokale, ogólnie organizacja.

  Natomiast ... mas rację, że Juras wydał na bilbordy z własnej kieszeni ponad 2 mln zł i .. rzeczywiście to jego sprawa, ale ... zapomniałaś dodać, że 23 miliony poszło na to również z kasy WOŚP, a to już nie są jego prywatne środki ... chociaż ... z drugiej strony ... on traktuje przecież ten cyrk jako własny prywatny biznes, więc ... skoro ludzie ładują mu kasę do puszek ... to może jednak ma prawo wydać ile chce i na co chce ?
  pytanie tylko, czy propagandowe materiały wyborcze są tym na co ludzie się składają podczas tej zbiórki ?
  Jednak ... jeśli ludziom to nie przeszkadza ... tym którzy zasilają własną kasą Jurasa ... to w sumie OK ... niech wydaje na co chce :)

  Jednak ... jak pisałem w swoim innym poście w tym wątku, tegoroczna zbiórka już frekwencją d_py nie urywa .. przynajmniej w Ząbkowicach pod marketami.

  Ludzie powoli bo powoli, ale jednak mądrzeją.

  ================
  Tak na marginesie, taki cyrk (czyli WOŚP) odbywa się TYLKO w Polsce.
  Inaczej pisząc ... NIGDZIE NA ŚWIECIE nie ma czegoś takiego.

 • 2024-01-28 22:38:06

  gość: ~Bartek

  @~takitam
  Zgadnij kim jest Pani Kasia i z kim wchodzisz w dyskusję widzę że jesteś mądrzejszy od wszystkich tych którzy pracują obok Owsiaka.A jeśli chodzi o sądy to nie zapomnij pod kogo podlegały ćwoku teraz niektóre są niezależne przynajmniej większość.Niedługo do tego dojdzię że Pawłowicz będzie sędzią bo to wtedy mniej więcej tak było jeśli chodzi o Owsiaka.A te wszystkie sprzęty które się znalazły ze szpitala to pewnie PIS załatwił prawda? No bo przecież Owsiak jak sam stwierdziłeś wszystko zabiera

 • 2024-01-29 15:25:40

  gość: ~takitam

  ostatnio dodany post

  @~Bartek

  Sorry Bartek, ale poziom Twojego "rozumowania" ... WYPISZ-WYMALUJ pasuje idealnie do poziomu PO.

  Natomiast kim jest Pani Kasia ... nie specjalnie mnie interesuje.
  Nie potrafi pisać po polsku i nie uznaje faktów, dlatego wdawanie się z nią w dyskusję jest po prostu bezcelowe.

  Co do niezależnych sądów .... no sorry ... no po prostu ręce opadają.

 • 2024-01-28 20:21:40

  gość: ~Bartek

  @~takitam
  Ale ci dowaliła ta Kasia z WOSP.Napisz coś nie bądź dłużny hehe

 • 2024-01-28 21:11:58

  gość: ~takitam

  @~Bartek

  Nooo ... ledwo usiadłem na d_pę :)

  Fajnie by było, gdyby rzeczona Kasia pisała używając znaków interpunkcyjnych + ortografii, ale to tak przy okazji :)

 • 2024-01-28 22:41:57

  gość: ~Beata

  @~takitam
  I fajnie by było gdybyś nie pisał bzdur tak przy okazji.A jeszcze jedno oglądaj mniej TV Republika może wtedy będziesz pisał sensownie.

 • 2024-01-28 23:01:43

  gość: ~takitam

  @~Beata

  Miła Beato.

  Jak widzę, jesteś jedną z tych osób które zdają się wyznawać zasadę, że jeśli ich teza nie zgadza się z faktami, to tym gorzej dla faktów :)

 • 2024-01-25 12:11:48

  gość: ~sheep

  Będę gonił jak hallowinowców z pod domu.

 • 2024-01-25 13:15:15

  gość: ~Adam

  @~sheep
  Do takiego barana jak ty tylko pisowcy za głosem przychodzą

 • 2024-01-25 14:01:14

  gość: ~123

  @~sheep
  To podobnie jak jak twojego ksiedza z ministrantami.

 • 2024-01-25 14:04:22

  gość: ~Mieszkaniec

  No pisowcy, zapraszam do komentowania.

 • 2024-01-25 14:08:43

  gość: ~ytyoo

  Kto wygra wybory w Kamieńcu

 • 2024-01-25 14:39:47

  gość: ~PoChojownia

  Ludzie związani z Platformą szefują zbiórce. Nic dziwnego , skoro Owsik plakaty im w kampanii robił.
  Ile kosztuje światełko z finału??? Wynajem sal Zwrot kosztów dla wykonawców ??? Dlaczego na to wszystko kasa idzie z publicznych pieniędzy???

 • 2024-01-25 14:43:59

  gość: ~123

  @~PoChojownia
  raz do roku złodziejskie pisostwo krzyczy łapaj złodzieja

 • 2024-01-25 18:05:07

  gość: ~Kwinto

  @~123
  Afera hazardowa PO się klania obszczymurku.

 • 2024-01-25 19:11:29

  gość: ~123

  @~Kwinto
  Obudziłeś sie po 15 latach pisiorku a zapomniałeś, że za to poleciał ówczesny szef cba przestępca dwukrotnie ułaskawiany kamiński.

 • 2024-01-25 19:32:02

  gość: ~pio pio

  @~PoChojownia
  Zgadnij kto robił plakaty i banery PISOWCOM pewnie nie uwierzysz ale to był twój ulubiony Rydzyk plakat i banery porozwieszał pod swoim Kościołem

 • 2024-01-25 20:50:15

  gość: ~Zdrowo myśląca

  Jest dwóch cepow którzy się ścigają w poniżaniu drugiego człowieka i przestańcie czepiać się PiS jeszcze będziecie błagać żeby wrócił mówię wam bo przeżyłam rządy PO

 • 2024-01-25 21:13:50

  gość: ~pamiętający rządy pis

  @~Zdrowo myśląca
  Ja przeżyłem dwukrotne rządy pis i za każdym razem afera i złodziejstwo goni aferę i broń nas Boże od powrotu kaczej partii.

 • 2024-01-26 00:39:38

  gość: ~takitam

  @~pamiętający rządy pis

  To prawda, ale ... przypomnij sobie DLACZEGO w 2015 roku wygrał PiS.

  Przecież nie dlatego, że Polacy sikali ze szczęścia i podziwu nad ich programem wyborczym, a po prostu mieli SERDECZNIE DOŚĆ rządów niejakiego Donalda "nic nie mogę" Tuska et consortes, gdzie afera goniła aferę na potęgę.

  Moim zdaniem, tak jednych PO jak i drugich PiS .. należy pogonić w jasną cholerę.

 • 2024-01-27 21:36:35

  gość: ~Xxx

  @~pamiętający rządy pis
  Tak ci źle było za rządów PIS? Pewnie nie miałeś pracy, Teraz ci PO nadaje, a jeśli chodzi o WOŚP to Owsiak powinien być apolityczny a nie robić poparcie dla PO, popierać aborcję i naśmiewać się z katolików wystawiając obraz MB obśmiany na aukcji.

 • 2024-01-25 21:30:06

  gość: ~pio pio

  @~Zdrowo myśląca
  Powinnaś pojechać do Korei Północnej tam jest reżim TV podobny do TV Republiki tam są ludzie podobni do ciebie i Kaczyńskiego myślę że na pewno byś się z nimi dogadała tylko poucz się trochę języka Koreańskiego.Teraz rządzi PO i Tusk wróciliśmy po 8 latach z Azji do Europy

 • 2024-01-26 00:43:08

  gość: ~takitam

  @~pio pio

  /// Teraz rządzi PO i Tusk wróciliśmy po 8 latach z Azji do Europy ///

  To prawda ... już za chwilę będzie tak europejsko jak we Francji, Szwecji czy Niemczech, czyli Azję, ale i Afrykę ... będziemy mieli w Polsce.

  Przydadzą się pigmentododatni "inżynierowie" , "lekarze" , "informatycy".

  Prawdopodobnie już za moment będziemy mięli w Polsce WOJNĘ, a ta banda kretynów żartobliwie zwana rządem, zajmuje się WYŁĄCZNIE SOBĄ.

 • 2024-01-26 11:57:32

  gość: ~Beata

  @~takitam
  O odezwał się ten co jemu nic nie pasuje kto by nie rządził zawsze będzie źle.Samowolka była by najlepszym rozwiązaniem

 • 2024-01-26 12:05:26

  gość: ~pio pio

  @~takitam
  A co jak Kaczka rządził to było ci dobrze i pewnie daleko od wojny byłeś prawda?.Pewnie tego nie wiesz albo zaprzeczysz ale jak frajer siwy rządził to skłócił nas z całą Europą nie wspominę o Putinie i przyjaciela Kaczyńskiego Ławrowa z który pił wódkę 1988 roku przy ogrągłym stole.

 • 2024-01-27 21:41:40

  gość: ~Xxx

  @~pio pio Uważaj, bo zobaczysz niedługo czarną Europę,a my będziemy znowu podnóżkiem u Niemców.Łatwo rządzi się głupim narodem,a zanosi się na to ,że będziemy po reformie szkół mieli super wykształconą młodzież.

 • 2024-01-28 11:41:41

  gość: ~Beata

  @~Xxx
  Na szczęście nie ma już takiego człowieka jak Czarnek w edukacji który sobie wymyślił przedmiot Historia i Teraźniejszośc chciał uczyć dzieci i młodzież PISOWSKIEGO języka.Na szczęście żyjemy w Polsce a nie PISOWSKIM kraju

 • 2024-01-25 21:32:23

  gość: ~Beata

  @~Zdrowo myśląca
  W Azji nie ma WOŚP tam będziesz się czuła jak w siódmym niebie

 • 2024-01-25 21:35:12

  gość: ~Adam

  @~Zdrowo myśląca
  No i wymień co tobie zrobili że za zegarek nie zgłoszony minister poleciał a twoi miliardy kradli a ty im w tyłek dalej......

 • 2024-01-25 23:18:12

  gość: ~Mistrz

  Złamanego grosza nie dam

 • 2024-01-26 07:02:34

  gość: ~123

  @~Mistrz
  Trzeba najpierw go mieć a z socjalem ciężko się rozstać.

 • 2024-01-26 11:55:22

  gość: ~pio pio

  @~Mistrz
  Nie musisz

 • 2024-01-28 14:23:38

  gość: ~janek

  owsiak to ta sama kanalia lewacka co koalicja 13 grudnia

 • 2024-01-28 14:34:14

  gość: ~takitam

  Dzisiaj w Ząbkowicach ... w parku handlowym.

  Stoją jakieś dziewczynki z tymi puszkami WOŚP.

  Moje panie poszły na zakupy, a ja siedziałem w samochodzie (bo mnie zakupy nie jarają w ogóle) i obserwowałem okolicę.

  Siłą rzeczy widzi się jak wygląda ta zbiórka WOŚP.
  Siedziałem tak może z 25 minut i praktycznie ZEROWE zainteresowanie, czyli w tym czasie nie podszedł do nich absolutnie nikt.

  Oczywiście możliwe że trafiłem właśnie w taki przedział czasowy, ale ... pamiętam te zbiórki z przed dekady, to tam ZAWSZE przy tych puszkach był ktoś kto akurat coś do nich wrzucał.

  Moje panie poprosiły o wizytę w Lidlu ... pojechałem ... i .. tam ... DOKŁADNIE TO SAMO, czyli znowu stoję jakiś czas i znowu ZEROWE zainteresowanie.

  Wydaje mi się, że ciężko to uznać za przypadek, ale ... może jeszcze nie było chętnych albo już byli.

  Generalnie ... albo Polacy zaczynają zauważać że cały ten WOŚP, to cyrk na kółkach nie mający kompletnie nic wspólnego z pomocą, albo po prostu spowszedniało na tyle, że większość ma to w d_pie.

 • 2024-01-28 21:05:56

  gość: ~Kozioł

  @~takitam
  WOSP to cyrk? a gdzie są zwierzęta które występują w tym cyrku?.Podjechał chłop pod Lidl i widzi osoby z puszkami że nikt się nie intersuję ani nie podchodzi do nich w mieście które liczy nie całe 20 tyś mieszkańców.Pojedż swoją limuzyną do najblizszego Wrocławia tam się napatrzysz że będziesz miał dosyć

 • 2024-01-28 17:26:46

  gość: ~JUREK PEDOFIL

  Jurek interesy z pedofilami nawet robi. Taki dobry jest, jak matka teresa.

  https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/449419,obrazy-mariusza-trynkiewicza-byly-licytowane-na-aukcjach-wosp.html

 • 2024-01-28 21:08:20

  gość: ~Beata

  @~JUREK PEDOFIL
  Twój Ksiądz w kościele jest dopiero pedofilem idż pomódl się i daj mu na tace tylko podwójną bo molestował dziecko jak przygotowywał do Komuni Świętej

REKLAMA