Express-Miejski.pl

Bal studniówkowy uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Ząbkowicach Śląskich

Bal studniówkowy uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Ząbkowicach Śląskich

Bal studniówkowy uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Ząbkowicach Śląskich fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

6 stycznia o godz. 19 w restauracji „Esperanto” w Świdnicy rozpoczął się bal studniówkowy Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Ząbkowicach Śląskich.

Część oficjalną, w imieniu maturzystów, poprowadzili Patrycja Szarek, Szymon Jaroczyński oraz przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Piotr Sito. Uroczystość otworzył dyrektor Ryszard Pawłowski, który przywitał zaproszonych gości: starostę Romana Festera z małżonką, burmistrza Marcina Orzeszka, Beatę Zawadę jako reprezentantkę rady rodziców, rodziców, grono pedagogiczne oraz młodzież.

Dyrektor podsumował pięć lat nauki obecnych maturzystów w szkole na Wrocławskiej. Zwrócił uwagę na trudne doświadczenia z tego czasu: pandemię koronawirusa i związaną z nią edukację zdalną oraz wojnę w Ukrainie. Podkreślił również skalę wyzwań związanych z reformą edukacji przywracającą ośmioletnie podstawówki i pięcioletnie technika - tegoroczni maturzyści są  bowiem pierwszym rocznikiem, który po reformie uczy się w murach szkoły przez pięć lat. 

Dyrektor podziękował wychowawczyniom klas maturalnych: Joannie Marcinowskiej- klasa 5AA, Agacie Kazimierczak-Czapidze - klasa 5BB, Ewie Niezgodzie-Dziale- klasa 5CC,  Agnieszce Jasek-Łacie - klasa 5DD i Sylwii Harasymowicz-Lis - klasa 5EE za troskę, pomocną dłoń oraz wsparcie w trudnych chwilach. Podziękowania usłyszeli również nauczyciele - za zaangażowanie w przekazywanie wiedzy i cierpliwe w tym towarzyszenie, rodzice - pierwsi nauczyciele i wychowawcy swoich dzieci oraz komitet studniówkowy, na barkach którego spoczęła organizacja balu. Dyrektor Ryszard Pawłowski wyraził także wdzięczność staroście za działalność przyczyniającą się do dobrego funkcjonowania Zespołu Szkół Zawodowych i uznawania placówki za atrakcyjne miejsce kształcenia dla młodych ludzi.

Następnie głos zabrali starosta i burmistrz, życząc maturzystom wytrwałości, satysfakcjonujących wyników w egzaminach oraz szampańskiej zabawy. Maturzyści w kierunku starosty, burmistrza, dyrektora szkoły i wychowawców skierowali słowa wdzięczności, a także obdarowali kwiatami. 

Tradycyjnie już podczas balu maturalnego nie mogło zabraknąć poloneza, który jest nieodłączną i wzruszającą częścią studniówki, jak co roku przygotowanym pod kierunkiem Anny Wilk. Jednym z elementów części artystycznej była niespodzianka - prezentacja zdjęć z pięciu wspólnych lat, przygotowana przez uczniów technikum informatycznego. Pokaz ten sprawił zabrał nauczycieli i uczniów w wyjątkowo sentymentalną podróż.

Podsumowaniem części artystycznej było niezwykle wykonanie piosenki „Niech żyje bal” zaśpiewanej przez Izabelę Kiepielę. Kończąc część oficjalną, w imieniu rodziców głos zabrała Regina Bobrowska, dziękując wszystkim za przybycie na uroczystość i zachęcając do radosnego przeżycia kilku godzin wspólnej zabawy oraz uroczyście wznosząc toast za pomyślność wszystkich uczestników balu.

Po części oficjalnej oraz obiedzie rozpoczęły się tańce na parkiecie, które trwały do 4 rano. Za muzykę odpowiedział didżej Mariusz Koszyk, który porwał wszystkich do tańca, grając zróżnicowany repertuar oraz organizując liczne zabawy i konkursy. Wybrano również króla i królową balu, a sama studniówka była niepowtarzalną okazją do miłego spotkania maturzystów, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości.

em24.pl / ZSZ im. Stanisława Staszica w Ząbkowicach Śląskich

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA