Express-Miejski.pl

W Ząbkowicach Śląskich odbył się Mikołajkowy Turniej Siatkówki

Mikołajkowy Turniej Siatkówki

Mikołajkowy Turniej Siatkówki fot.: Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W piątek 8 grudnia w hali Słonecznej odbył się Mikołajkowy Turniej Siatkówki  dla szkół ponadpodstawowych zorganizowany przez Młodzieżową Radę Powiatu Ząbkowickiego.

Przybyłych gości oraz uczestników powitali młodzieżowi radni, zaś oficjalnego otwarcia turnieju dokonał starosta ząbkowicki Roman Fester.

Mecze rozrywały się w dwóch grupach, po 3 zespoły w każdej (w tym dwa zespoły z ZSZ w Ząbkowicach Śląskich w celu zapewnienia parzystej liczby drużyn w grupach). Młodzieżowi Radni zaprosili również do rozegrania towarzyskiego spotkania drużyny z Powiatu Ząbkowickiego oraz Gminy Ząbkowice Śląskie. Mecz pomiędzy samorządowcami, po zaciętej walce, zakończył się zwycięstwem Powiatu Ząbkowickiego 2:1.

W wielkim finale turnieju zmierzyły się szkoły z Ząbkowic Śląskich: Liceum Ogólnokształcące z Zespołem Szkół Zawodowych. Ostatni mecz turnieju rozgrywał się przy niesamowitej atmosferze, którą zapewnili uczniowie zawzięcie dopingujący swoje zespoły. Ostatecznie, po emocjonującej walce, "Wrocławska" uległa drużynie z ząbkowickiego ogólniaka 0:2.

Na zakończenie turnieju nagrody wszystkim uczestnikom turnieju wręczyli: wicestarosta Powiatu Ząbkowickiego Waldemar Wieja, burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek oraz prezes Ząbkowickiego Centrum Sportu i Rekreacji Daniel Ciepierski.

Dla wszystkich uczestników organizatorzy zapewnili poczęstunek, a dla kibiców przygotowano specjalną strefę, w której mogli nabyć ciepłe napoje, popcorn oraz watę cukrową.

Mikołajkowy Turniej Siatkówki był pierwszą tego typu imprezą zorganizowaną przez Młodzieżową Radę Powiatu Ząbkowickiego, ale już teraz młodzieżowi radni zapewniają, że była to pierwsza, ale zdecydowanie nie ostatnia impreza.

- Radnym Młodzieżowej Rady Powiatu Ząbkowickiego gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! - informuje samorząd Powiatu Ząbkowickiego.

Klasyfikacja Mikołajkowego Turnieju Siatkówki:

I miejsce: Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich

II miejsce: Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Ząbkowicach Śląskich

III miejsce: Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Ząbkowicach Śląskich

IV miejsce: Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Henrykowie

V miejsce: Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach

VI miejsce: Branżowa Szkoła I Stopnia Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Ząbkowicach Śląskich

Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA