Express-Miejski.pl

Nowoczesne projekty domów parterowych tanich w budowie

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

Rosnące koszty budowy domów powodują, że maleje przeciętna powierzchnia realizowanych projektów.

Polacy szukają oszczędności, ale sposobem na to nie musi być maksymalne ograniczenie przestrzeni użytkowej. Znajdź projekt tani w budowie i stań się właścicielem wymarzonego domu mniejszym kosztem.

Własny dom kosztuje coraz więcej

Ostatnie lata stały pod znakiem ogromnych podwyżek. Z analizy firmy HREIT wynika, że w ciągu 5 lat średnio koszt budowy domu do stanu deweloperskiego wzrósł o 78% i obecnie wynosi ponad 6 tys. zł za mkw. To przeciętna kwota, a wydatek zależy od wielu składowych. Jeśli wybierzesz projekt domu taniego w budowie, koszty mogą być niższe. Co więcej, przemyślana decyzja spowoduje, że mniejsze środki przeznaczysz na utrzymanie obiektu. Twój dom może być nowoczesny, zapewniać dużą powierzchnię i oczekiwane udogodnienia. Sprawdź propozycje obiektów parterowych tanich w budowie.

Domy tanie w budowie – co to oznacza?

Na koszt realizacji inwestycji wpływa kilka czynników. Dużo projektów domów tanich w budowie jest dostępnych tutaj: https://www.domoweklimaty.pl/projekty-domow-tanich-w-budowie/. Do takich obiektów zaliczamy budynki o prostej bryle na rzucie prostokąta lub kwadratu, standardowych kształtach, bez wielu detali architektonicznych. Wykorzystuje się w nich dwuspadowy dach i okna połaciowe o standardowych rozmiarach. W projektach tanich w budowie rezygnuje się z balkonów oraz piwnicy – tylko w nielicznych przypadkach wybór tej ostatniej nie będzie się wiązać z bardzo wysokimi kosztami.

Którymi konkretnie propozycjami warto się zainteresować? W ofercie pracowni Domowe Klimaty znajduje się projekt Alfa7 o powierzchni użytkowej blisko 160 mkw. i z aż pięcioma pokojami. To obiekt z dwustanowiskowym garażem. Wygląd budynku jest bardzo prosty, co sprzyja ograniczeniu kosztów realizacji inwestycji. Dzięki izolacji termicznej i systemowi wentylacji z odzyskiem ciepła wydatki na eksploatację nie powinny być wysokie – nawet w przypadku dosyć dużego jak na obecne trendy obiektu.

Jeśli potrzebujesz małego domu, ciekawą opcją może być projekt Alfa. Obejmuje niecałe 80 mkw. powierzchni użytkowej, do tego pomieszczenie gospodarcze i garaż. Prosta bryła i dach powodują, że wydatki poniesione na budowę powinny być stosunkowo niskie.

Dom tani i nowoczesny?

Takie połączenie jest jak najbardziej możliwe, o czym przekonasz się, wchodząc tutaj: https://www.domoweklimaty.pl/projekty-domow-nowoczesnych/. Domy niedrogie i wpisujące się w aktualne trendy mają estetycznie zaprojektowane elewacje, ozdobne materiały wykończeniowe, naturalne okładziny, jak np. drewno lub kamień. Możesz zdecydować się zarówno na styl klasyczny, jak i na zgodny z obowiązującą modą.

W ofercie pracowni Domowe Klimaty znajdziesz projekty dostosowane do różnych potrzeb. Skorzystaj z filtrowania wyników, aby ułatwić sobie poszukiwania. 

mat. sponsorowany

REKLAMA


REKLAMA