Express-Miejski.pl

Kto odpowiada za odśnieżanie dróg i chodników w gminie Ziębice?

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: UMiG Ziębice

Gmina Ziębice informuje, że jest odpowiedzialna za odśnieżanie dróg i terenów gminnych. Za drogi wojewódzkie i powiatowe odpowiada Zarząd Dróg Powiatowych.

Za odśnieżanie chodników oraz dachów odpowiedzialny jest właściciel lub zarządca nieruchomości.
 
Poniżej podajemy wykaz numerów alarmowych, pod które można dzwonić w kryzysowej sytuacji:
 • Drogi Gminne – Wydział Budownictwa i Gospodarki Komunalnej tel. 74 815 18 54 – przekazuje informacje podmiotom świadczącym usługi odśnieżania terenów gminnych. Na terenie samego miasta Ziębice usługi odśnieżania na drogach gminnych wykonuje na zlecenie gminy Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Ziębicach (tel. 74 816 33 00, po godzinie 15.00 oraz w niedziele i święta - 530 957 272). Tradycyjnie też zachęcamy do korzystania z maila ogólnego: urzad@ziebice.pl.
 • Drogi Powiatowe i Wojewódzkie – Zarząd Dróg Powiatowych – tel. dyżurny 74 815 16 57 - przekazuje informacje podmiotom odpowiedzialnym za poszczególne odcinki dróg wojewódzkich leżących na terenie Gminy Ziębice.
Odśnieżaniem chodników na zlecenie Gminy Ziębice i większości wspólnot mieszkaniowych zajmuje się Zakład Usług Komunalnych w Ziębicach (tel. 74 819 15 80).
 
Jednak jeśli widzisz, że chodnik przynależny do jakiejś nieruchomości nie jest odśnieżony przez właściciela lub zarządcę - zgłoś to najlepiej Straży Miejskiej tel. 74 819 26 66 lub 692.

em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Kto odpowiada za odśnieżanie dróg i chodników w gminie Ziębice?

  2023-11-29 17:08:03

  gość: ~bezrobotnyCwaniakMandolinista

  W Ziębicach nie ma żadnej odpowiedzialności i żadnego myślenia.

  Tak w ogóle, jak można było rozkopać wszystkie drogi, przed zimą..
  Geniusz jakiś chyba na to wpadł.

 • 2023-11-29 22:23:53

  gość: ~Kik

  A jaka to jest kryzysowa sytuacja? To oni nie wiedzą jaka ma być pogoda? A jak nawet wiedzą to dlaczego nic nie robią? Ludzie ile to jest przez Ziębice przejechać? I po uliczkach nie mówiąc już o głównych drogach. Tragedia

 • 2023-11-30 10:47:07

  gość: ~Punk Floyd

  ostatnio dodany post

  Chciałem zgłosić błąd w powyższym artykule, powinno być:
  "Gmina Ziębice informuje, że jest NIEodpowiedzialna za odśnieżanie dróg i terenów gminnych."
  Wczoraj byłem w Czechach (przejście w Paczkowie). Wjeżdżamy do południowego sąsiada, tereny podgórskie, a tam wszystkie drogi czarne. U nas "szklanka" i oszczędne sypanie piaskiem tylko na zakrętach...
  Czekam na plakaty wyborcze przed wyborami samorządowymi, ile to udało się zrobić za nasze pieniądze: remonty dróg trwające w nieskończoność, ale za to na innych drogach "budowa" bezpłatnych lodowisk...
  Czyżby cała sól drogowa znowu została dodana do żywności, stąd deficyt?
  Szkoda gadać...

REKLAMA