Express-Miejski.pl

Nie żyje Janusz Kwaśnica, dyrektor szkoły podstawowej nr 4 w Ziębicach

Janusz Kwaśnica (na zdjęciu po prawej) kilka dni temu skończył 65 lat. We wrześniu podczas Powiatowej Uroczystości Kombatanckiej w Ziębicach z rąk Kazimierza Wilka - prezesa Dolnośląskiego Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych odebrał odznakę za Zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych

Janusz Kwaśnica (na zdjęciu po prawej) kilka dni temu skończył 65 lat. We wrześniu podczas Powiatowej Uroczystości Kombatanckiej w Ziębicach z rąk Kazimierza Wilka - prezesa Dolnośląskiego Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych odebrał odznakę za Zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych fot.: em24.pl

Mężczyzna miał 65 lat. Funkcję dyrektora w ziębickiej czwórce sprawował od 1 września 2022 roku.

Wcześniej był wicedyrektorem w tej placówce, a jeszcze wcześniej zastępcą dyrektora w ziębickim gimnazjum. Był długoletnim i cenionym nauczycielem wychowania fizycznego. Trenował drużyny piłki ręcznej zreszone w Uczniowskim Klubie Sportowym Jedynka w Ziębicach, którego był założycielem. Był też inicjatorem i organizatorem Memoriałów im. Tadeusza Gottfrieda, czy turniejów piłki ręcznej, w których brali udział dziewczęta i chłopcy z całego Dolnego Śląska. Organizował też letnie obozy dla młodzieży z terenu ziębickiej gminy w Tułowicach. Wraz z wychowankami uczestniczył dwukrotnie w Mistrzostwach Polski Piłki Ręcznej Plażowej w Szczecinie. Dzięki jego staraniom UKS Jedynka Ziębice uczestniczyła w rozgrywkach ligiowych na poziomie wojewódzkim.

Ciało mężczyzny znaleziono dziś w godzinach popołudniowych. - Policja informację o nagłym zgonie mężczyzny otrzymała dziś około godz. 15.50. Członek rodziny znalazł 65-latka w pomieszczeniu gospodarczym. Mężczyzna zmarł przez powieszenie. Wykonane na miejscu czynności nie stwierdziły by do zgonu mogły przyczynić się osoby trzecie. Ciało decyzją prokuratora wydano rodzinie - informuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Kilka dni temu obchodził swoje 65. urodziny.

Pamiętajmy, by nie lekceważyć żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacją życiową. Okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod numer 116 123, Młodzieżowy Telefon Zaufania pod numer 116 111 (czynny całą dobę) oraz Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212 (czynny całą dobę).

 KOMENTARZE ZOSTAŁY ZABLOKOWANE.

em24.pl

REKLAMA