Express-Miejski.pl

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Budzowie z sukcesami w „Lidze Robotów"

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Budzowie z sukcesami w „Lidze Robotów"

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Budzowie z sukcesami w „Lidze Robotów" fot.: Urząd Gminy Stoszowice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Budzowie z filią w Grodziszczu zdobyli 2 miejsce podczas regionalnego turnieju Ligi Robotów, zorganizowanym we Wrocławiu.

Liga Robotów to ogólnopolski turniej robotyczny oparty na założeniach idei STEAM, która wskazuje, że proces uczenia się to poszukiwanie, współpraca i krytyczne myślenie. Łączy najnowsze osiągnięcia nauki, inżynierii, technologii, a także sztuki i matematyki. Pomaga kształtować otwarte i kreatywne umysły, na miarę XXI wieku. To projekt, na skalę światową, wspierający talenty.

Celem projektu skierowanego do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych jest promowanie robotyki i nowoczesnych technologii oraz wspieranie kompetencji przyszłości.

Zadaniem uczniów ze szkoły podstawowej w Budzowie było zaprojektowanie, skonstruowanie i zaprogramowanie robota niezbędnego do wykonania misji znajdującej się na macie turniejowej. Drużyna z Budzowa zmierzyła się w Regionalnym Turnieju Ligi Robotów z uczniami z województwa dolnośląskiego. Następnie będą walczyć z najlepszymi zespołami z Polski w Ogólnopolskim Finale Ligi Robotów.

Gratulacje z osiągnięcia sukcesu złożył także na swoim profilu społecznościowym wójt gminy Stoszowice Paweł Gancarz- Wielkie gratulacje dla Was! Gratulacje i słowa uznania dla niezastąpionej Pani Leokadii Głowackiej za przygotowanie i ogrom włożonej pracy w naukę i oswajanie naszej młodzieży z robotyką. Jestem pod wielkim wrażeniem, jak pod Pani skrzydłami wyrastają kolejne, młode ścisłe umysły i jak wysokie lokaty osiągają, zarówno w szachach, jak i w nowej dziedzinie -  robotyce i programowaniu. Wierzę, że tak wychowywana młodzież wie, że ciężką pracą jest w stanie osiągnąć wszystko. Bardzo dziękuję za to. Gratuluję i trzymam kciuki na dalszym etapie.

em24.pl/gov.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Budzowie z sukcesami w „Lidze Robotów"

    2023-11-21 08:14:30

    gość: ~Piotr

    ostatnio dodany post

    BRAWO Marcin.

REKLAMA