Express-Miejski.pl

Ziębiccy policjanci jadąc na służbę, zatrzymali pijanego kierowcę, który spowodował kolizję

Policjanci jadący do pracy zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który chciał uciec z miejsca kolizji

Policjanci jadący do pracy zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który chciał uciec z miejsca kolizji fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Ponad 2,5 promila alkoholu miał kierowca Alfa Romeo, który na drodze Ziębice-Służejów, doprowadził do kolizji, a następnie próbował zbiec z miejsca zdarzenia.

W niedzielę, 19 listopada około godziny 13:50 dwóch policjantów jadąc na służbę, do Komisariatu Policji w Ziębicach, na drodze wojewódzkiej W385 Ziębice- Służejów, było świadkami kolizji pomiędzy samochodem Alfa Romeo, który wpadł w poślizg i uderzył w Opla Corsę. Kierujący pojazdem Alfa Romeo, nie zatrzymał się tylko odjechał w kierunku miejscowości Służejów.

Policjanci po sprawdzeniu czy kierowcy i pasażerowi uszkodzonego opla nic się nie stało, ruszyli za uciekinierem. Mężczyznę zatrzymali chwilę później i kilkaset metrów dalej, po tym jak wyleciał z drogi i uszkodził ogrodzenie jednej z posesji w miejscowości Służejów. Policjantom tłumaczył się, że właśnie zamierzał zawrócić na miejsce kolizji. Funkcjonariusze od razu wyczuli od mieszkańca powiatu nyskiego alkohol. Jako że jeszcze nie byli na służbie wezwali na miejsce patrol, który przebadał 39-latka na stan trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie wykazało u kierującego samochodem Alfa Romeo ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Swoją postawą ziębiccy funkcjonariusze pokazali, że policjantem jest się nie tylko na służbie, ale całą dobą. Dzięki ich szybkiej i zdecydowanej reakcji na zdarzenie nietrzeźwy sprawca kolizji poniesie odpowiedzialność za swój czyn i stanie przed sądem gdzie czeka go surowa kara. - informuje Katrzyna Mazurek, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich.

KPP Ząbkowice Śląskie

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Ziębiccy policjanci jadąc na służbę, zatrzymali pijanego kierowcę, który spowodował kolizję

  2023-11-20 16:35:32

  gość: ~Ak

  W Ziębicach tylko piją

 • 2023-11-22 13:23:31

  gość: ~Jędrek

  @~Ak
  Dlatego wędliny się psują, bo nie zakąszają.

 • 2023-11-20 19:42:02

  gość: ~Naoczny świadek

  Uśmiałem się jak to czytałem. Panowie Policjanci z pewnoscią wiedzą dlaczego XD

 • 2023-11-22 12:58:15

  gość: ~Omnibus

  @~Naoczny świadek
  Haha ja też, oni z pewnością byli tam pierwsi…

 • 2023-11-23 08:39:13

  gość: ~Naoczny świadek 3

  ostatnio dodany post

  @~Naoczny świadek
  Ale patrzcie jak teraz solidarnie minusy wrzucają pod komentarzami :D Nasi bohaterowie!

REKLAMA


REKLAMA