Express-Miejski.pl

Nietrzeźwy rowerzysta spowodował kolizję

Mieszkaniec powiatu ząbkowickiego był nietrzeźwy, a po kolizji odjechał z miejsca zdarzenia. Teraz mężczyzna będzie musiał odpowiedzieć nie tylko za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości, ale również za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym będąc pod wpływem alkoholu

Mieszkaniec powiatu ząbkowickiego był nietrzeźwy, a po kolizji odjechał z miejsca zdarzenia. Teraz mężczyzna będzie musiał odpowiedzieć nie tylko za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości, ale również za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym będąc pod wpływem alkoholu fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Policjanci zatrzymali 49-latka, który jadąc rowerem po drodze w jednej z miejscowości w gminie Ząbkowice Śląskie uderzył w samochód renault. 

16 listopada około godz. 9.15 na numer 112 interwencję zgłosił kierujący samochodem Renault Koleos, na którego na skrzyżowaniu w jednej z miejscowości w gminie Ząbkowice Śląskie najechał rowerzysta.

- Zgłaszający zauważył, że kierujący był nietrzeźwy. Na miejsce udali się ząbkowiccy dzielnicowi którzy, na polnej drodze zauważyli rowerzystę odpowiadającemu opisowi podanemu przez pokrzywdzonego. Zatrzymali mężczyznę, który oświadczył, że rzeczywiście brał udział w takim zdarzeniu, jednak jest niewinny. 49-latek był pod widocznym wpływem alkoholu. Badanie na stan trzeźwosci przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie rowerzysty. Teraz mieszkaniec powiatu ząbkowickiego będzie musiał odpowiedzieć nie tylko za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości, ale również za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym pod wpływem alkoholu - infomuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Policja przypomina, że za jazdę rowerem w stanie po użyciu alkoholu, jeśli jego stężenie w organizmie wynosi od 0,2 do 0,5 promila grozi mandat karny w wysokości 1 000 złotych. Natomiast w chwili, gdy rowerzysta jest nietrzeźwy, czyli poziom alkoholu w jego organizmie jest większy niż 0,5 promila wysokość mandatu wzrasta aż do 2 500 złotych.

Nietrzeźwi rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg, dlatego policjanci apelują o rozsądek, wyobraźnię a przede wszystkim o nie wsiadanie za kierownicę jakiegokolwiek pojazdu po spożyciu alkoholu.

em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Nietrzeźwy rowerzysta spowodował kolizję

  2023-11-16 18:03:31

  gość: ~Ja czyli ja

  Jak można zobaczyć że ktoś jest nietrzeźwy czy pod wpływem alkoholu (alkomat w oczach)?!
  A może chłop że stresu się napił jak odjechal...

 • 2023-11-16 19:17:24

  gość: ~Ty

  @~Ja czyli ja
  Jak zygzakiem idzie czy jedzie to z daleka widać - no chyba, że to był nasz tropiciel węży XD

 • 2023-11-16 18:57:55

  gość: ~Wdtm

  Normalnie hoho że no no

 • 2023-11-16 20:15:23

  gość: ~ania

  Ale jak byś ty był porąbany to byś cicho siedział co ci rowerzysta straty zrobił masakra

 • 2023-11-17 21:20:52

  gość: ~Nie dla rowerów na drogach

  ostatnio dodany post

  @~ania
  Rowery na tory rowerowe. Rowery utrudniają jazdę pojazdami mechancznymi. Rowerzyści stwarzają zagrożenie potrącenia na drodze np. po zmroku lub na zakręcie jadąc niby w swoim pasie drogowym. Rowerem to ja wstydził bym się nawet w nocy do lasu pojechać. Czekam na komentarze rowerzystów w getrach.

REKLAMA