Express-Miejski.pl

W Bardzie odbyło się sympozjum poświęcone o. Josephowi Schweterowi

W Bardzie odbyło się sympozjum poświęcone o. Josephowi Schweterowi

W Bardzie odbyło się sympozjum poświęcone o. Josephowi Schweterowi fot.: Gmina Bardo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

13 listopada w Centrum Seniora odbyło się sympozjum poświęcone o. Josephowi Schweterowi, redemptoryście, który większość swojego życia spędził w Bardzie.

Sympozjum odbyło się za sprawą pracy doktorskiej o. Mirosława Grakowicza, byłego proboszcza parafii Nawiedzenia NMP w Bardzie. Udział w zainicjowanym w Centrum Seniora w Bardzie spotkaniu wzięli, także recenzenci publikacji tj. ks. bp prof. dr hab. Ignacy Dec, ks. prof. dr hab. Mieczysław Kogut. Udział w wydarzeniu wziął także o. Stanisław Kiełbasa CSsR z bardzkiego klasztoru, przewodnicząca Rady Miejskiej w Bardzie Barbara Strzelec oraz mieszkańcy gminy.

Spotkanie rozpoczęły krótkie przemowy burmistrza Krzysztofa Żegańskiego oraz wspomnianych wyżej recenzentów. Następnie głos zabrał autor pracy "Życie i działalność ojca Josepha Schwetera CSsR", o. Mirosław Grakowicz. Spotkanie trwało przeszło dwie godziny, a tuż po jego zakończeniu każdy z biorących w nim udział miał okazję otrzymać bezpłatny egzemplarz książki wraz z dedykacją autora.

Przygotowana przez o. Mirosława Grakowicza publikacja jest bardzo obszerna i wnikliwie przedstawia życie misjonarza ludowego, rekolekcjonisty, spowiednika, kierownika duchowego oraz historyka, teologa i pisarza, który w Mieście Cudów spędził blisko czterdzieści lat.

Jeżeli, ktoś nie mógł być na spotkaniu, a chciałby się pochylić na lekturą, to książkę o. Mirosława Grakowicza można zakupić w księgarni internetowej TUTAJ [KLIK].

 

 

 

 

 

Gmina Bardo

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • W Bardzie odbyło się sympozjum poświęcone o. Josephowi Szchweterowi

    2023-11-15 19:54:57

    gość: ~wert

    ostatnio dodany post

    w mieście cudów jak zwykle przerost formy nad treścią. Sympozjum a w rzeczywistości spotkanie autorskie. Jedno i drugie co prawda na 's'. Kto to 'sympozjum' wymyślił? Musi tęga to głowa

REKLAMA