Express-Miejski.pl

Kolizje pojazdów, zderzenia z dzikimi zwierzętami i wypadek. Niespokojnie na drogach w powiecie

Audi biorące udział w kolizji z ciągnikiem rolniczym. Na szczęście uczestnicy zdarzenia nie doznali poważniejszych obrażeń

Audi biorące udział w kolizji z ciągnikiem rolniczym. Na szczęście uczestnicy zdarzenia nie doznali poważniejszych obrażeń fot.: em24.pl

Miniony weekend był pracowity dla policjantów z wydziału ruchu drogowego. Od 10 do 12 listopada na drogach w powiecie doszło do kilku kolizji i jednego wypadku.

Miniony weekend był pracowity dla policjantów z wydziału ruchu drogowego. Już 10 listopada po godzinie 14 policja dostała informację o dwóch zdarzeniach drogowych. Do pierwszego doszło zaraz po godz. 14 w Ząbkowicach Śląskich. - Kierujący fiatem 40-letni kierujący nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu w wyniku czego najechał na tył Toyoty Auris. Sprawa została wyjaśniona na miejscu, a sprawca ukarany mandatowo - informuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Kilkanaście minut później na drodze pomiędzy miejscowościami Kamieniec Ząbkowicki a Byczeń, 34-letni kierujący samochodem Audi A4 nie dostosował prędkości do warunków jazdy, w wyniku czego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ciągnik rolniczy z dwiema przyczepami. - Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Sprawca kolizji przyznał się do winy i przyjął mandat karny - dodaje funkcjonariuszka.

Tego samego dnia po godzinie 20, na drodze powiatowej między Potworowem a Brzeźnicą, doszło do potrącenia pieszego przez 17-letniego rowerzystę. - Na miejscu policjanci ustalili, że rower którym poruszał się mieszkaniec powiatu ząbkowickiego był niesprawny technicznie, a on sam nie miał uprawnień do kierowania nim. Nie miał również hamulców ani oświetlenia. Do zdarzenia doszło poza obszarem zabudowanym. W wyniku zderzenia 29-letni pieszy odniósł obrażenia i został przewieziony do szpitala. Policja wyjaśnia wszelkie okoliczności tego zdarzenia, również fakt czy pieszy posiadał widoczne elementy odblaskowe poruszając się po zmroku na nieoświetlonej drodze poza obszarem zabudowanym - relacjonuje asp. szt. Mazurek.

Święto Niepodległości na drogach przebiegło spokojnie. Do kolejnych zdarzeń doszło 12 listopada. Już o godz. 8 policjanci pojechali na skrzyżowanie krajowej ósemki z ulicą Legnicką. - Na miejscu zgłoszonego mundurowi ustalili, że kierujący samochodem citroen, 31-letni mieszkaniec Wałbrzycha, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do zderzenia z samochodem Opel Astra kierowany przez 65-letniego mieszkańca Kłodzka. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, a utrudnienia na drodze były jedynie chwilowe - mówi policjantka.

Kolejna kolizja miał miejsce około godziny 14:40, również na krajowej óseme w Ząbkowicach Śląskich. 70-letni kierujący samochodem mazda nieprawidłowo wyprzedzając doprowadził do bocznego zderzenia z volkswagenem golfem kierowanym przez 54-letnią kobietę. Kierujący byli trzeźwi, a sprawę na miejscu policjanci zakończyli mandatowo.

Również 12 listopada tym razem o godzinie 19.15 policja dostała informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 46 w miejscowości Złoty Stok. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 40-letni kierujący volkswagenem passatem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył samochodu skoda z przyczepką. Sprawca przyjął mandat karny.

W okresie od 10 do 12 listopada policjanci odnotowali także cztery zdarzenia związane ze zderzeniem pojazdów z dziką zwierzyną. We wszystkich przypadkach były to sarny. - Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i ostrożność na drogach. Jesień znana jest z nagłych zmian pogody, które lubią zaskakiwać nie tylko drogowców, ale również kierowców. W tym czasie szybciej zapada zmrok a zwierzęta częściej wychodzą na drogi - kończy policjantka.

em24.pl / KPP Ząbkowice Sląskie

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Kolizje pojazdów, zderzenia z dzikimi zwierzętami i wypadek. Niespokojnie na drogach w powiecie

    2023-11-14 01:34:38

    gość: ~Mtwd

    ostatnio dodany post

    No no Ho ho

REKLAMA