Express-Miejski.pl

Pijany 58-latek za kierownicą suzuki. Miał ponad 2.6 promila alkoholu w organizmie

58-latek jechał suzuki będąc kompletnie pijanym. Miał w organizmie ponad 2.6 promila

58-latek jechał suzuki będąc kompletnie pijanym. Miał w organizmie ponad 2.6 promila fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Mężczyzna został zatrzymany w Ziębicach przez patrol policji. Podejrzenia, że 58-latek może być pijany wzbudziła trakejtoria jego jazdy.

Do zdarzenia doszło 30 października około godz. 8 rano, kiedy to patrol policji pilnował bezpieczeństwa na ziębickich ulicach. To czas kiedy dzieci idą lub są odwożone przez rodziców do szkoły, a mieszkańcy udają się do pracy. - Właśnie wtedy funkcjonariusze dostrzegają samochód suzuki, którego trajektoria jazdy wskazuje, że osoba siedząca za kierownicą jest nietrzeźwa. Zatrzymują go do kontroli i badają kierującego 58-latka pod kątem stanu trzeźwości. Urządzenie pokazuje ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie mieszkańca powiatu ząbkowickiego. W takim stanie mężczyzna wsiadł za kierownicę samochodu osobowego i wyjechał na ziębickie ulice - informuje Katarzyna Mazurek z ząbkowickiej policji.

Funkcjonariuszka przypomina, że oprócz tego, iż za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą poważne problemy z prawem oraz wysokie kary pieniężne i utrata prawa jazdy, to przede wszystkim pijani kierowcy narażają na śmiertelne niebezpieczeństwo siebie i innych użytkowników ruchu drogowego. - Ryzyko jazdy po alkoholu jest ogromne! - dodaje.

em24.pl

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA