Express-Miejski.pl

Ruszają zapisy na EKIDEN - drużynowy maraton pływacki

Ruszają zapisy na EKIDEN - drużynowy maraton pływacki

Ruszają zapisy na EKIDEN - drużynowy maraton pływacki fot.: ZCSiR

Z okazji trzecich urodzin Stowarzyszenia Polskich Aquaparków i Pływalni, zostanie zorganizowane jedno z największych w Polsce wydarzeń popularyzujących pływanie.

Impreza polegać będzie na wspólnym przepłynięciu dystansu maratońskiego tj. 42km i 195m na każdej pływalni, na której odbędzie się EKIDEN. Dystans ten zostanie pokonany wspólnym wysiłkiem kilkunastu zespołów liczących max. 10 osób, których zadaniem będzie przepłynięcie od 1km do 2 km, w takim systemie, aby wszyscy uczestnicy razem pokonali maraton na każdej pływalni, która będzie brała udział w wydarzeniu.

Szacuje się, że średnia ilość uczestników, którzy wspólnym wysiłkiem pokonają 42195m na jednej pływalni wyniesie ok. 250 osób. W wydarzeniu udział weźmie ok. 20 pływalni, a zatem, jednocześnie z wyzwaniem mierzyć będzie się ok. 5000 osób.  Planuje się, połączenie telekonferencyjne pomiędzy wszystkimi obiektami, na których rozgrywa się Impreza.

Wydarzenie nie ma charakteru rywalizacji o czas i wynik. Celem jest popularyzacja pływania jako wspaniałej formy aktywności ruchowej stanowiącej nie tylko o walorach zdrowotnych, ale także i integracji społecznej.

Do udziału, w ramach swojego zespołu może zgłosić się każdy potrafiący pływać. Elementem imprezy będzie także możliwość promocji swojej drużyny. Może ona stanowić reprezentację rodziny, znajomych lub szkoły, firmy albo klubu sportowego. Jako drużyna, jak w popularnej Familiadzie, zgłosić się mogą krewni, bliscy lub osoby, których łączy wspólna pasja.

Szczegóły, regulamin oraz karty zgłoszeniowe dostąpne są na stronie internetowej Ząbkowickiego Centrum Sportu i Rekreacji w Ząbkowicach Śląskich. [KLIK]

ZCSiR

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA