Express-Miejski.pl

Zakończono remont ulicy Słonecznej w Henrykowie

Przebudowa ulicy Słonecznej w Henrykowie oddana do użytku

Przebudowa ulicy Słonecznej w Henrykowie oddana do użytku fot.: UG Stoszowice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Gminna droga - ulica Słoneczna w Henrykowie oddana została do użytku. Inwestycja realizowana była w etapach, w miarę pozyskiwanych środków zewnętrznych.

W 2019 roku rozpoczęto prace przy Słonecznej - zaczęto od budowy chodnika o długości 300 metrów. Wykonawcą zadania o wartości 236.512 zł była wówczas firma Marcina Haczkowskiego Budowa i utrzymanie dróg projektowanie z Ząbkowic Śląskich, a Gmina Ziębice zdobyła na chodnik dofinansowanie z Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 96.955,63 zł.
 
Kolejnym etapem była budowa bardzo potrzebnego łącznika i dodatkowych miejsc parkingowych. Nieduża, ale bardzo potrzebna inwestycja, ułatwiła życie mieszkańcom Henrykowa, którzy od lat skracali sobie drogę dojazdową i przejście między dwiema częściami ulicy Słonecznej. Całość zadania kosztowała 155.349 zł, a 73 proc. tej kwoty (dokładnie 89.772 zł) uzyskano z dotacji Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej, przyznawanej przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego. Łącznik budowany był pod ścisłym nadzorem konserwatora zabytków, stąd zastosowanie m.in. granitowej kostki i krawężników. Zadanie wykonywała tak jak poprzednio firma z Ząbkowic Śląskich.
 
Na następny etap przetarg ogłoszono w 2022 roku i prace musiały być skoordynowane z przebudową drogi wojewódzkiej nr 395. W ramach tego etapu wykonano nową nawierzchnię na odcinku od ul. Polnej, wykonano chodniki z kostki granitowej przy budynkach nadleśnictwa, wykonano zjazdy, wybudowano osiem miejsc parkingowych przy budynku nr 5, wykonano parking i wjazd do remizy, nową kanalizację deszczową od remizy, podbudowę i nawierzchnię od łącznika do drogi wojewódzkiej. Po zwiększeniu zakresu zadania całość zamknęła się w kwocie 1.170.357 zł. Gminie Ziębice udało się do tego etapu zdobyć dwa dofinansowania: z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 237.132 zł i z Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej w wysokości 161.640 zł. Wykonawcą tego etapu była firma Zakład Budowlany KRIBUD ze Zwróconej.

em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Zakończono remont ulicy Słonecznej w Henrykowie

  2023-10-11 14:53:49

  gość: ~Mieszkaniec

  A Wiktorek znowu w godzinach pracy robi sobie wycieczki. A pensja z budżetówki czyli my wszyscy za to płacimy. Może ten jego etat w ZCK nie jest już potrzebny???

 • 2023-10-11 17:51:19

  gość: ~Parkaj

  ostatnio dodany post

  Najlepsze smaczki to studzienki burzowe które się zapadły pod ciężarem maszyny rozkładającej asfalt a wykonawca w akcie desperacji odłożył je kostką . Zobaczymy co się stanie po pierwszych przymrozkach. Nie pozdrawiam wykonawcy partacza który zje..ał wszystko co było można

REKLAMA