Express-Miejski.pl

W Bardzie powstanie Rowerowy Park Umiejętności. Burmistrz podpisał umowę

W Bardzie powstanie Rowerowy Park Umiejętności

W Bardzie powstanie Rowerowy Park Umiejętności fot.: Gmina Bardo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

20 września burmistrz Krzysztof Żegański podpisał umowę o dofinansowanie na budowę Rowerowego Parku Umiejętności, który powstanie w Bardzie.

Ścieżka dla rowerzystów powstanie pomiędzy pętlą Hrabiowską a pętlą Wzgórze Różańcowe.

Rowerowe Parki Umiejętności mają na celu naukę bezpiecznej i komfortowej jazdy oraz doskonalenie umiejętności technicznych na rowerze poprzez trening na infrastrukturze wyposażonej w różnego rodzaju przeszkody, hopki oraz pumptracki. Sieć tego typu parków powstaje w dolnośląskich gminach, które zgłosiły zainteresowanie rozwojem w tym zakresie. Do tego grona dołącza również Bardo.

Bardzki park rowerowy będzie wyposażony w pochylnie, profilowane bandy, kładki, równoważnie oraz pumpy. Na wytyczonej ścieżce pojawią się liczne zjazdy i podjazdy, a cała trasa będzie wkomponowana w znajdującą się na tym terenie zieleń w postaci drzew i krzewów, co spowoduje, że miejsce to będzie atrakcyjne dla korzystających z niego osób.

Ponadto w projekcie zaplanowany został montaż małej architektury, tj. ławeczek, stojaków rowerowych, śmietników oraz tablicy informacyjnych wraz z oznaczeniem trasy. Całość parku zostanie również oświetlona.

To co przykuwa szczególnie uwagę, to przemyślana koncepcja projektowa całego parku. Na wizualizacji poniżej można zauważyć, że park po ukończeniu będzie tworzył napis BARDO, który widoczny będzie z „lotu ptaka”.

Park rowerowy, który powstanie w Bardzie będzie miejscem dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych, stanowić będzie idealny sposób spędzania czasu dla całych rodzin, mieszkańców oraz turystów.

Co istotne, cała inwestycja powstanie jako montaż finansowy trzech różnych źródeł finansowania tj. środków własnych Gminy Bardo w planowanej wys. 238 859,54 zł, środków z dotacji celowej Województwa Dolnośląskiego w wys. 202 248,00 zł oraz środków rządowych przyznanych naszej gminie w ramach programu Sportowa Polska w wys. 202 200,00 zł

Część parku, a dokładnie „litera B” finansowana będzie z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych w ramach Budowy Centrum Turystyki Rowerowej, na co ogłoszone zostało już zamówienie.

Ukończenie zadania budowy Bardzkiego Rowerowego Parku Umiejętności planowane jest na pierwszy kwartał 2024 roku.

em24.pl

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W Bardzie powstanie Rowerowy Park Umiejętności. Burmistrz podpisał umowę

  2023-09-22 12:09:32

  gość: ~beka

  Kolejne marzenie Żurmistrza spełnione? To jest niesamowite.

 • 2023-09-23 15:56:09

  gość: ~Rowerzysta

  @~beka
  Ale super! Takie małe Bardo a tyle się ram dzieje.

 • 2023-09-24 11:22:39

  gość: ~Ta właśnie

  @~Rowerzysta
  Właśnie się dzieje ostatnio przyszło mi oglądać Bardo w weekend. Nie pamiętam z młodych lat zeby aż tak było słabo. Wszystko pozmaykane ludzi zero.

 • 2023-09-25 09:18:19

  gość: ~takitam

  Zapewne Bardzianie o niczym innym nie marzyli.

  Poza tym, jak czytamy w artykule:
  /// Rowerowe Parki Umiejętności mają na celu naukę bezpiecznej i komfortowej jazdy oraz doskonalenie umiejętności technicznych na rowerze poprzez trening na infrastrukturze wyposażonej w różnego rodzaju przeszkody, hopki oraz pumptracki. ///

  Jazda przez przeszkody, hopki i pumptracki jest bardziej komfortowa czy bezpieczna ?


  Czytamy również:
  // Sieć tego typu parków powstaje w dolnośląskich gminach, które zgłosiły zainteresowanie rozwojem w tym zakresie. //

  Ktoś mnie oświeci i wyjaśni, dlaczego budowa czegoś co służy rozrywce jest rozwojem ?


  No i wreszcie, ... takie rzeczy jeśli już miałyby powstawać, to albo za PRYWATNE pieniądze zainteresowanych taką zabawą, albo wtedy, kiedy gminy PYTAJĄ mieszkańców czy są zainteresowani budową, przy czym ZAWSZE powinna być podana alternatywa, czyli pytanie powinno brzmieć np.
  Czy Jesteście państwo za budową Rowerowego Parku Umiejętności, czy zamiast niego wolicie remont np. chodnika czy ulicy ?

  Wygrywa projekt na który zagłosuje ZDECYDOWANA większość.

  Teraz jest tak, że to jacyś urzędnicy w gminie, ZA WASZE PIENIĄDZE budują sobie jakieś KOMPLETNE PIERDOŁY w ogóle nie pytając Was czy tego chcecie czy nie.

 • 2023-09-25 11:51:50

  gość: ~Mariola

  ostatnio dodany post

  @~takitam
  Cyt. Ktoś mnie oświeci i wyjaśni, dlaczego budowa czegoś co służy rozrywce jest rozwojem ? Tobie tego nikt nie wytłumaczy, skoro tłumaczyli ci rodzie , dziadkowie , sąsiedzi szkoła. Czapkę z betonu zamień na zwiewną chustę :))))))))))

REKLAMA


REKLAMA