Express-Miejski.pl

Koncert duetu fortepianowego „Z klasyką przez Polskę"

Koncert duetu fortepianowego „Z klasyką przez Polskę"

Koncert duetu fortepianowego „Z klasyką przez Polskę" fot.: Ziębickie Centrum Kultury

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

15 września na sali widowiskowej ZCK rozbrzmiała muzyka Maurycego Moszkowskiego w wykonaniu duetu fortepianowego: Katarzyny Falany i Katarzyny Kaczorkowskiej.

To jeden z cyklu koncertów „Z klasyką przez Polskę” - projektu Polskiego Impresariatu Muzycznego realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca we wszystkich regionach kraju.

Zebranych na sali mieszkańców gminy Ziębice i gości przywitali Marek Sztark z-ca Kierownika w Dolnośląskim Laboratorium Kultury oraz Wiktor Ochał kierownik Ziębickiego Centrum Kultury.

- Kameralny koncert fortepianowy, grany przez dwie artystki na cztery ręce, oczarował publiczność, a płynące dźwięki nie tylko koiły zmysły, ale także przybliżyły muzykę klasyczną szerszej publiczności, która na co dzień nie zawsze ma dostęp do tego typu repertuaru - podsumowują organizatorzy.

Na Dolny Śląsk cykl koncertów współorganizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Operatorem przedsięwzięcia jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu (OKiS) - Dolnośląskie Laboratorium Kultury.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

em24.pl / ZCK

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Koncert duetu fortepianowego „Z klasyką przez Polskę"

    2023-09-18 20:41:36

    gość: ~Ed

    ostatnio dodany post

    "koncert fortepianowy, grany przez dwie artystki na cztery ręce" - jeszcze ciekawiej by brzmiało gdyby dwie artystki grały na 5 rąk. Kto wypisuje takie durnoty?

REKLAMA