Express-Miejski.pl

Wspólne międzynarodowe ćwiczenia policji i strażaków-ochotników z gminy Stoszowice

Wspólne międzynarodowe ćwiczenia policji i strażaków-ochotników z gminy Stoszowice

Wspólne międzynarodowe ćwiczenia policji i strażaków-ochotników z gminy Stoszowice fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

9 września na terenie gminy Stoszowice odbyły się ćwiczenia ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy z policjantami oraz strażakami z THW OV Berlin-Lichtenberg.

To kolejne spotkanie polskich strażaków ze swoimi kolegami po fachu z Niemiec, podczas których strażacy wymieniają się wspólnymi doświadczeniami i biorą udział we wspólnych ćwiczeniach. 

9 września do szkolenia strażacy zaprosili także policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich, z którymi wspólnie ćwiczyli zabezpieczenie miejsca zdarzenia drogowego. - Zamknięta lub częściowo zamknięta droga wiąże się z koniecznością ręcznego kierowania ruchem drogowym. Aby odbywał się on bezpiecznie i płynnie, niezbędna jest na miejscu uprawniona osoba nim kierująca. Policjanci ruchu drogowego mają w tym zakresie duże doświadczenie, którym podzielili się, w ramach międzynarodowych ćwiczeń ze strażakami z OSP Budzów, OSP Stoszowice, OSP Grodziszcze i OSP Przedborowa, ale również kolegami strażakami z THW OV Berlin-Lichtenberg - informuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Policjanka dodaje, że podczas działań ratowniczych na drodze bardzo często jako pierwsi na miejsce przybywają strażacy-ochotnicy i to właśnie oni podejmują pierwsze działania w zakresie organizacji akcji i kierowania ruchem drogowym. - Apelujemy do wszystkich kierowców i pieszych o nielekceważenie poleceń strażaków-ochotników. Polecenia i sygnały dawane przez osoby kierujące ruchem są wiążące dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, tak więc zarówno dla kierujących jak i pieszych. Niezastosowanie się do nich jest wykroczeniem - podkreśla funkcjonariuszka.

em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wspólne międzynarodowe ćwiczenia policji i strażaków-ochotników z gminy Stoszowice

  2023-09-11 17:03:31

  gość: ~strażak

  Strażaka Ratownika OSP NIE DAJE UPRAWNIEŃ DO KIEROWANIA RUCHEM NA DRODZE. Jednym z uprawnień KDR jest wstrzymanie ruchu drogowego oraz wprowadzenie zakazu przebywania osób trzecich w rejonie działania ratowniczego, dlatego lepiej jest zamknąć odcinek drogi na czas prowadzonych działań.Po co ten cyrk kierowania ruchem......

 • 2023-09-11 22:02:09

  gość: ~Jaa

  ARt. 6 ust. 1 pkt 9 i 10 Prawo o ruchu drogowym.

 • 2023-09-13 15:21:47

  gość: ~Dukato

  ostatnio dodany post

  @~Jaa
  Trafna odpowiedz .

REKLAMA