Express-Miejski.pl

130 zdarzeń drogowych, dwie ofiary śmiertelne. Ząbkowicka policja podsumowuje wakacje na drogach

Do najtragiczniejszego zdarzenia doszło 7 sierpnia na krajowej ósemce między Bardem a Dębowiną. Śmierć poniosły tam dwie kobiety

Do najtragiczniejszego zdarzenia doszło 7 sierpnia na krajowej ósemce między Bardem a Dębowiną. Śmierć poniosły tam dwie kobiety fot.: em24.pl

Na drogach w powiecie ząbkowickim w czasie wakacji doszło do ponad 130 zdarzeń drogowych, podczas 10 z nich uczestnicy odnieśli obrażenia, w 2 przypadkach śmiertelne.

Zatrzymali również 808 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, w tym 13 powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym, oraz aż 145 w rejonie przejść dla pieszych.

Oprócz interwencji związanych z kolizjami, wypadkami, policjanci pilnowali by osoby, które lekceważą obowiązujące przepisy ruchu drogowego ponieśli za to odpowiedzialność. Przekraczanie dozwolonych prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz oczywiście alkohol i narkotyki, to jedne z głównych przyczyn wypadków drogowych. - W trakcie tegorocznych wakacji doszło do ponad 130 zdarzeń drogowych z których 10, w związku z obrażeniami osób uczestniczących, policja zakwalifikowała jako wypadek. Niestety dwie osoby zmarły na miejscu wypadku - mówi Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji. Miało to miejsce 7 sierpnia na krajowej ósemce między Bardem a Dębowiną [KLIK].

W czasie tych ponad dwóch miesięcy mundurowi zatrzymali do kontroli 808 osób za przekroczenie dozwolonej prędkości. 13 z nich przekroczyło ją o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, a aż 145 w rejonach przejść dla pieszych. Ponad 120 osób jechało bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, a 50 kierowców przewoziło dziecko poza fotelikiem lub niezgodnie z przepisami.

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali również 32 nietrzeźwych kierujących. - Niechlubnym, wakacyjnym rekordzistą był 52-latek jadący skodą z wynikiem około 2,55 promila, oraz 63-letnia kierująca Toyotą z wynikiem niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie - dodaje funkcjonariuszka i przypomina, aby pamiętać, że bezpieczeństwo na drogach w głównej mierze zależy od nas samych.

em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA