Express-Miejski.pl

Wypadek w parku linowym w Złotym Stoku. Interweniował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

7-latek helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala we Wrocławiu

7-latek helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala we Wrocławiu fot.: OSP Złoty Stok

7-letni chłopiec spadł z wysokości około trzech metrów podczas przepinania lin przy pokonywaniu jednej z tras. Został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala.

Do zdarzenia doszło 11 sierpnia przed godz. 15. Chłopiec w momencie przybycia służb ratunkowych na miejsce zdarzenia był przytomny i ze wstępnych informacji wynika, że doznał ogólnych, niezagrażających życiu, obrażeń ciała.

Na miejscu był obecny naziemny zespół ratownictwa medycznego, który przetransportował chłopca na boisko sportowe w Złotym Stoku i przekazał medykom ze śmigłowca LPR.

Lądowanie helikoptera zabezpieczali strażacy-ochotnicy ze Złotego Stoku. Zarówno opiekunka chłopca, jak i instruktorzy byli trzeźwi.

em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wypadek w parku linowym w Złotym Stoku. Interweniował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

  2023-08-12 11:21:03

  gość: ~ff

  Ten park w Złotym Stoku to jakaś amatorka, lina na wysokości głowy która przy takiej prędkości może rozciąć skórę. Trasy przejazdu powinny być wykonane w taki sposób że wytraca się prędkość przy końcu każdego z przejazdów, a tam albo ludzie zostają w połowie przejazdu, albo z nadmierną prędkością walą w materac na mecie. W sieci są filmy z wypadkami z tego parku.

 • 2023-08-15 08:40:22

  gość: ~Poszkodowany uczestnik

  Dlaczego władza nie reaguje na to że nie dają kasków na takiej atrakcji ? Może przez nazwisko właściciela nikt nic nie robi z tą pralnią kasy!!!

 • 2023-08-17 22:09:25

  gość: ~Młody

  ostatnio dodany post

  @~ff
  Amatorka w ch... :D Najpopularniejszy w park w Polsce ze świetną ekipą pracowników. Twoja wiedza na temat parków linowych jest ogromna sądząc po Twoim komentarzu. Chcesz kask? Weź, przecież wiszą na widoku przy kasie. Może przedstawisz wszystkim swoje imię i nazwisko, żeby każdy widział jaki inteligent jest po drugiej stronie monitora. Nikt nie napisał przyczyny upadku z trasy, tylko że ktoś spadł akurat w tym parku. Babcia pilnująca chłopca kazała mu wpiąć bloczek zjazdowy i 2 karabinki do GUMOWEJ liny która służyła do przyciągnięcia przeszkody do siebie. GUMOWA cienka linka która wisiała na wysokości jej oczu grubości 5 mm. Dowiedzcie się najpierw szczegółów później komentujcie. Pozdrawiam i życzę zdrowia

REKLAMA