Express-Miejski.pl

Śmiertelny wypadek na krajowej ósemce. Droga jest zablokowana [foto] [video] [aktualizacja]

Śmiertelny wypadek na krajowej ósemce między Bardem a Dębowiną. Zginęły dwie kobiety

Śmiertelny wypadek na krajowej ósemce między Bardem a Dębowiną. Zginęły dwie kobiety fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Na krajowej ósemce między Bardem a Dębowiną doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Dwie osoby zginęły na miejscu.

Zdarzenie miało miejsce 7 sierpnia ok. godz. 11. W samochodach podróżowały łącznie 4 osoby, trzy w dacii, jedna w oplu. W wyniku zderzenia dacia wypadła z drogi i znajduje się poza barierami energochłonnymi. Trwa akcja ratunkowa. Na miejsce zostały zadysponowane śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W działaniach udział bierze także osiem zastępów straży pożarnej z powiatu ząbkowickiego i kłodzkiego, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Droga będzie zablokowana przez kilka godzin.

[AKTUALIZACJA, 7.08, godz. 11.45]: - Po godzinie 11 do Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich wpłynęło zgłoszenie z którego wynikało, że pomiędzy miejscowościami Bardo a Dębowina doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów potwierdzono te informacje. Siła uderzenia była tak duża, że jeden z samochodów wypadł z jezdni i znalazł się w przydrożnym rowie - informuje Mirosław Gomółka z ząbkowickiej straży pożarnej. - Nasze działania polegały na wdrożeniu działań z zakresu pierwszej pomocy oraz wydobyciu osób poszkodowanych z wraków pojazdów. Niestety, personel Zespołów Ratownictwa Medycznego przybyłych na miejsce stwierdził zgon u dwóch osób, które podróżowały pojazdami. Kolejne dwie osoby po zaopatrzeniu czekają na transport przy pomocy śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Droga krajowa nr 8 jest całkowicie zablokowana. Nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia w ruchu - dodaje strażak.

[AKTUALIZACJA, godz. 12.30]: Miejsce, w którym doszło do tragicznego zdarzenia można ominąć wybierając drogę przez Bardo, Opolnicę i Wojbórz, bądź też drogą krajową nr 46 przez Złoty Stok.

[AKTUALIZACJA, godz. 12.40]: Na miejsce dotarł prokurator, swoje czynności wykonują także policyjni technicy. Droga będzie jeszcze zablokowana przez kilka godzin. W jednym z pojazdów podróżował pies, którego strażacy zdołali ewakuować z pojazdu i otoczyli opieką.

[AKTUALIZACJA, godz. 13.20]: - Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że kierujący samochodem opel astra 56-letni mieszkaniec Wrocławia jadący krajową ósemką od strony Kłodzka, na śliskiej w wyniku opadów nawierzchni, stracił panowanie nad pojazdem wpadł w poślizg i uderzył w jadący w kierunku Kłodzka samochód osobowy marki Dacia. Niestety pomimo szybko udzielonej pomocy dwie pasażerki dacii, 50 i 53-letnie mieszkanki powiatu kłodzkiego zmarły na miejscu zdarzenia, a 28-letni kierujący pojazdem został przetransportowany LPR-em do szpitala. 56- letni kierujący oplem również Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym trafił do szpitala - informuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

[AKTUALIZACJA, godz. 13.15]:

 

em24.pl

45

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA