Express-Miejski.pl

Ford w rowie na krajowej ósemce, jedna osoba w szpitalu

	Ford w rowie na krajowej ósemce

Ford w rowie na krajowej ósemce fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Na krajowej ósemce za Ząbkowicami Śląskimi w kierunku Szklar doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Zdarzenie miało miejsce 24 lipca po godz. 22. Strażacy-zawodowcy z Ząbkowic Śląskich oraz strażacy-ochotnicy z Braszowic zostali zadysponowani do zdarzenia z udziałem auta osobowego. W zgłoszeniu otrzymanym z Centrum PowiadamianiaRatunkowego we Wrocławiu wynikało, że osoby znajdujące się w pojeździe są zakleszczone i nie mogą samodzielnie opuścić auta. Na miejsce zdarzenia wyjechało nowe volvo, które zostało wprowadzone do podziału bojowego KP PSP w Ząbkowicach Śląskich. Była to jego pierwsza akcja.

- Pojazd po zdarzeniu tak niefortunnie się zatrzymał, że brzegi rowu melioracyjnego uniemożliwiały otwarcie drzwi w pojeździe - relacjonują strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich. Funkcjonariusze szybko zdołali wykonać dostęp do podróżujących dwóch osób i przekazali je pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego. Równocześnie strażacy odłączyli też dopływ dopływ prądu z akumulatora w uszkodzonym pojeździe oraz sprawdzili czy nie doszło do wycieku płynó eksploatacyjnych. Na tym działania strażaków dobiegły końca.  Na miejscu pozostał patrol policji. 

Zanim na miejsce dotarły służby ratunkowe, pomocy poszkodowanym udzielali policjanci, którzy wracali tego wieczora z promocji oficerskiej w ramach centralnych obchodów święta policji w Warszawie. Podkomisarz. Łukasz Sikorski, pełniący służbę w KWP we Wrocławiu oraz podkomisarz Kacper Rak, pełniący służbę w KPP Kłodzko zauważyli pojazd stojący bokiem w rowie i natychmiast zawrócili, aby sprawdzić czy w pojedzie są jakieś osoby.

- Po dotarciu do auta zastano tam dwie kobiety, które nie mogły samodzielnie wydostać się z pojazdu. Na miejscu nie było jeszcze służb ratowniczych. Policjanci, szybko ocenili sytuację, udzielając natychmiast kobietom pomocy przedmedycznej, w międzyczasie na miejsce wezwali odpowiednie służby i zabezpieczyli miejsce zdarzenia - wyjaśnia Katarzyna Mazurek, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ząbkowicach Śląskich.

- Na miejscu policjanci ustalili, że kierująca samochodem osobowym ford fiesta 46-letnia mieszkanka powiatu dzierżoniowskiego nie zachowała należytej ostrożności w wyniku czego wjechała do przydrożnego rowu. Jechała z 47-letnią pasażerką, mieszkanką powiatu ząbkowickiego. Kobieta ta niestety odniosła obrażenia i została zabrana do szpitala w Ząbkowicach Śląskich - dodaje funkcjonariuszka.

Na czas prowadzonych działań na trasie występowały utrudnienia w ruchu.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA