Express-Miejski.pl

Sukces Ząbkowickiej Szopki Noworocznej

Szopka Noworoczna fot.: Natalia Junik

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Pomimo trwającego w Ząbkowickim Ośrodku Kultury remontu, Ząbkowiczanie mogli obejrzeć tradycyjną Ząbkowicką Szopkę Noworoczną.

W sobotnie popołudnie i wieczór, dzięki uprzejmości dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego Delfiny Grzędy, aktorzy Stowarzyszenia Animatorów Kultury przedstawili mieszkańcom naszego miasta Ząbkowicką Szopkę Noworoczną.

Spektakl składał się z dwóch części: pierwsza napisana na podstawie Szopki Dominikańskiej autorstwa księdza Jacka Kowalskiego, część druga to teksty autorskie Joanny Tofel, która napisała teksty piosenek i narracja napisana przez Violettę Narwojsz. Do ostatniej chwili aktorzy byli pełni obaw, czy dopisze publiczność. Ale na chwilę przed premierą okazało się, że ich obawy były zupełnie niepotrzebne. Widzowie dopisali. Na premierę przybyło tyle publiczności, że zabrakło miejsc siedzących. Drugi spektakl także odbył się przy pełnej widowni. 

Żartobliwe, a nawet lekko ironiczne teksty rozbawiły publiczność. Nawet tych, których one dotyczyły. W piosenkach i tekstach aktorzy podsumowali ostatni rok rządów naszych włodarzy i radnych. Oczywiście nie wszystkich. Swoich postaci lalkowych doczekały się tylko najbarwniejsze postaci naszej ząbkowickiej sceny politycznej. Wszyscy przyjęli krytykę z należnym dystansem i autoironią. Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Dominik zapytał jedynie czy nie znaleźli lepszego zdjęcia dla jego postaci. 

Przedstawienie zakończyły owacje na stojąco. Publiczność (raczej) zadowolona opuszczała aulę SOSW przy ulicy Proletariatczyków. Sobotni wieczór za sprawą SAK można zaliczyć do udanych. Chcielibyśmy mieć więcej takich okazji. Obecny rok jest rokiem wyborów. Na pewno dostarczy materiału na następną szopkę.

B.Klita

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Sukces Ząbkowickiej Szopki Noworocznej

  2010-01-31 20:09:59

  B.Klita

  Pomimo trwającego w Ząbkowickim Ośrodku Kultury remontu, Ząbkowiczanie mogli obejrzeć tradycyjną Ząbkowicką Szopkę Noworoczną.

 • 2010-02-01 22:01:42

  gość: ~ALEX

  Może warto wymienić kto brał udział w tej szopce, bo ludzie bardzo się napracowali i poświęcili wiele czas. Wiele osób nic nie robi i pcha się na pierwsze strony gazet. zDAJE SOBIE SPRAWĘ ŻE DLA TYCH LUDZI JEST TO PASJĄ, ALE DOCEŃMY INDYWIDUALNIE I PRACĘ!!!!1

 • 2010-02-02 09:04:41

  gość: ~misiek

  a SAK ma swoją stronę? Szukałem, ale nie mogę znaleźć. Mogliby się jakoś dzięki niej promować, tak jak Teatr Prawdziwy.

 • 2010-02-02 20:44:02

  gość: ~ja

  Nie remont ZOK-u był przyczyną przeniesienia szopki do SOSZW , ale lekceważący stosunek dyrekcji tejże placówki, która tylko w nazwie przypomina, ze to Ośrodek Kultury. I nikogo to nie martwi, i nikogo to nie dziwi, że w środku zimy trwa remont w ZOK- , że pomimo informacja plakatach, że w dniu 02.02.10 r. powinien być wyświetlany film dla dzieci , to go nie było, bo zimno, że nie będzie także dyskoteki , nie będzie nic, że to co się wypisuje na plakatach, bądź mówi ludziom i jest napisane na łamach naszych gazet to tylko pobożne życzenia dyrektorki oraz jej pracowników.
  Ale o tym oczywiście sza, bo po co się narażać.

 • 2010-02-02 23:12:06

  gość: ~oglądająca szopkę

  W sprawie pani dyrektor zok padło w szopce takie słowo: nieporozumienie. Zgadzam się w 200%.

 • 2010-02-03 11:07:40

  gość: ~???

  ostatnio dodany post

  a skad takie informacje? bo mnie sie zdaje ze budynek jest gminy a nie zoku.... wiec co maja zrobic kiedy tak ich zrobili a "szaro" wymyslalac remont w srodku zimy. glupoty "ja" opowiadasz ;]

 • 2010-02-03 08:57:42

  gość: ~misiek

  Żałuję, że mnie nie było, bo ponoć nie wszystkim się spodobało to, w jaki sposób zostali przedstawieni :)

REKLAMA