Express-Miejski.pl

49 zdarzeń drogowych, kilku pijanych kierowców i bez uprawnień. Policja podsumowuje początek wakacji

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

Policja podsumowuje pierwsze trzy tygodnie tegorocznych wakacji. Na początek trochę statystyk z wydziału ruchu drogowego.

W ciągu tych trzech tygodni w powiecie ząbkowickim doszło do 49 zdarzeń drogowych, zatrzymano 5 kierujących samochodami po spożyciu alkoholu, 4 osoby, które wsiadły za kierownicę nie posiadając odpowiednich uprawnień oraz 49 dowodów rejestracyjnych.

- Jeśli chodzi o zdarzenia drogowe to w większości były to niegroźne kolizje, jednak ich liczba była dwukrotnie większa niż w analogicznym okresie roku ubiegłego - informuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Policjanci ruchu drogowego codziennie czuwają by na drogach powiatu ząbkowickiego było bezpiecznie. Pilnują by kierowcy jeździli trzeźwi i zgodnie z przepisami sprawnymi technicznie pojazdami. Podczas tegorocznych wakacji mundurowi wyeliminowali z ruchu 11 kierujących po spożyciu alkoholu, z których 5 poruszało się pojazdami mechanicznymi. Funkcjonariusze zatrzymali również 4 kierujących poruszających się po drogach powiatu ząbkowickiego bez wymaganych uprawnień do kierowania. Przypominamy, że zgodnie z kodeksem za to wykroczenie przewidziany jest obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet na okres 3 lat. Ponad to policjanci zatrzymali 49 dowodów rejestracyjnych, z czego 13 za brak badań technicznych i aż 30 za niewłaściwy stan techniczny pojazdu.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA