Express-Miejski.pl

Szósty memoriał im. Henryka Kowalczyka za nami. Znamy najlepszych

6. Memoriał im. Henryka Kowalczyka

6. Memoriał im. Henryka Kowalczyka fot.: Agata Antczak / Gmina Ziębice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

24 czerwca na Stadionie Miejskim w Ziębicach odbył się 6. Memoriał Henryka Kowalczyka zorganizowany przez MKS Spartę Ziębice przy współpracy z GCEiS.

Na pięciu boiskach rywalizowało 250 zawodniczek i zawodników - młodych adeptów piłkarskich z klubów i akademii z województw: dolnośląskiego i opolskiego.

Rywalizacja przebiegała w pięciu kategoriach wiekowych:

1. Skrzat - rocznik 2016:
2. Żak - rocznik 2014
3. Orlik - rocznik 2012
4. Młodzik - 2010
5. Trampkarz - 2008

W sumie rozegrane zostały 43 spotkania, padło blisko 240 goli, niektóre doprawdy niecodziennej urody! Rozgrywkom towarzyszyły ogromne emocje - były radosne okrzyki po zwycięstwach, ale także łzy po porażkach.

W grupie Skrzatów wystąpiły drużyny:
1. AP Goal Kamieniec Ząbkowicki
2. Orlik Ząbkowice Śląskie
3. FMS Strzelin
4. AP Strzelinianka Strzelin I
5. AP Strzelinianka Strzelin II

W grupie Skrzatów nie prowadzi się klasyfikacji - wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i piłki, a wszyscy zawodnicy dostali pamiątkowe medale.

W grupie Żaków swoje umiejętności piłkarskie prezentowali przedstawiciele klubów: AP Goal Kamieniec Ząbkowicki, FMS Strzelin, Młodzik Przeworno, Orlik Ząbkowice Śląskie. Drużyny w tej grupie wiekowej rywalizowały grając w systemie "każdy z każdym".

Klasyfikacja końcowa:
1. Orlik Ząbkowice Śląske
2. AP GOAL Kamieniec Ząbkowicki
3. Młodzik Przeworno
4. FMS Strzelin

Statuetkę dla najlepszego zawodnika w tej grupie otrzymał Jakub Świdziński z klubu Orlik Ząbkowice Śląskie. Najlepszym bramkarzem został Antoni Arendarski AP GOAL Kamieniec Ząbkowicki. Najlepszym strzelcem został Filip Przypek z AP GOAL Kamieniec Ząbkowicki.

W kategorii Orlik zmagały się 4 zespoły:
AP Strzelinianka Strzelin I, AP Strzelinianka Strzelin II, AP GOAL Kamieniec Ząbkowicki, FMS Strzelin.

W tej grupie również mecze rozgrywane były w systemie "każdy z każdym".
Klasyfikacja końcowa:
1. AP GOAL Kamieniec Ząbkowicki
2. AP Strzelinianka Strzelin I
3. AP Strzelinianka Strzelin II
4. FMS Strzelin

Najlepszym zawodnikiem wybrana został Kajetan Rękas z drużyny Strzelinianka Strzelin I. Najlepszym bramkarzem został Marcel Wojtas z AP GOAL Kamieniec Ząbkowicki. Najlepszym strzelcem został Tymoteusz Mimochód - Strzelinianka Strzelin I. 

W kategorii młodzik rywalizowały 4 zespoły:
MKS SPARTA Ziębice, Młodzik Przeworno, Zamek Kamieniec Ząbkowicki, AP Goal Kamieniec, drużyny w tej kategorii swoje mecze również rozgrywały w systemie każdy z każdym.

Klasyfikacja końcowa:
1. Zamek Kamieniec Ząbkowicki
2. Młodzik Przeworno
3. MKS SPARTA Ziębice
4. AP GOAL Kamieniec Ząbkowicki

Najlepszym zawodnikiem został Marcel Rawski z klubu Zamek Kamieniec Ząbkowicki. Najlepszy bramkarz: Filip Kubasiewicz z klubu Ap GOAL Kamieniec Ząbkowicki. Najlepszy strzelec: Oliwier Bucki z klubu MKS SPARTA Ziębice.

W kategorii trampkarz rywalizowały 4 zespoły:
MKS SPARTA Ziębice, AP Strzelnianka Strzelin, KS Sparta Paczków, Zamek Kamieniec Ząbkowicki. Turniej w tej kategorii rozgrywany był w dwóch fazach: grupowej i pucharowej.

Klasyfikacja końcowa:
1. Zamek Kamieniec Ząbkowicki
2. KS Sparta Paczków
3. AP Strzelinianka Strzelin
4. MKS Sparta Ziębice

Najlepszym zawodnikiem został Mateusz Libera z KS Sparta Paczków.
Najlepszym bramkarzem Cezary Rosikoń klubu Zamek Kamieniec Ząbkowicki.
Najlepszym strzelcem Julian Budnik z klubu Zamek Kamieniec Ząbkowicki.
Specjalną nagrodę za poziom sportowy, niezwykłą charyzmę, umiejętności piłkarskie, oraz wzorową postawę godną do naśladowania otrzymała zawodniczka Strzelinianki Strzelin - Antonina Rogal.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom za udział w turnieju, osiągnięte wyniki i rywalizację fair play. Trenerzy, opiekunowie oraz rodzice wszystkich uczestników świetnie motywowali i dopingowali swoich podopiecznych.

Poza rozgrywkami turniejowymi zawodnicy mieli okazję spróbować swoich sił w konkursach indywidualnych:
1. Kategoria Skrzat - sprint na czas po linii prostej, zwycięzcą został zawodnik Strzelinianki Strzelin Nikodem Kurdyś.
2. Kategoria Żak - slalom z piłką, zwyciężyła Maja Kieniuk z Ap Goal Kamieniec Ząbkowicki.
3. Kategoria Orlik - slalom z piłką, zwyciężył Aleksander Woźniak z klubu Strzelinianka Strzelin, który wygrał również w konkurencji żonglerka na ograniczonym polu osiągając wynik 152 podbicia
5. Kategoria Trampkarz - żonglerka na ograniczonym polu, zwyciężył Jakub Kazieko, który wykonał 217 bezbłędnych podbić!

Sędziami Memoriału byli: pan Marek Szajb, pan Dawid Gwóźdź, pan Arek Ziółkowski, pan Marcin Wójcik, pan Michał Fitak, pan Przemysław Palmowski, pan Radosław Korchan, pan Marcin Słomiany, pan Mateusz Boboński, pan Grzegorz Jankowski, pan Damian Kozłowski, pan Bartosz Kluba i pan Mateusz Ziółkowski.
Podczas wydarzenia był obecny honorowy gość: Krystyna Flis, wychowanka MKS Sparta. Przypominamy, że Krysia wraz z drużyną WKS Śląsk Wrocław zdobyła mistrzostwo Polski kobiet w kategorii U-17!

Nie mogłoby się to odbyć bez zarządu MKS Sparta Ziębice w składzie: pan Radosław Korchan - prezes, pan Kamil Blicharski i Damian Kozłowski - zastępca, pani Anna Osiecka - skarbnik, pan Dominik Biały - sekretarz.
MKS Sparta jest gotowa przyjąć do swojej łodzi kolejnego pasażera - polecamy!
Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz piłki ufundowane przez Burmistrza Ziębic - Mariusza Szpilarewicza.

Zawodnicy i trenerzy otrzymali medale, najlepsi zawodnicy w kategoriach: Żak, Orlik, Młodzik, trampkarz dodatkowo otrzymali statuetki.

Sponsorem zaopatrzenia gastronomicznego turnieju był pan Marek Kuriata - zaopatrzył w ponad 300 kiełbasek, które ze smakiem zajadali uczestnicy turnieju.
Fundatorem nagród i współorganizatorem wydarzenia było Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach na czele z dyrektorem - panem Andrzejem Regnerem i panem Przemysławem Palmowskim, który był koordynatorem turnieju. Głównym organizatorem była MKS Sparta Ziębice.

Na podst. inf. MKS Sparta Ziębice

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA