Express-Miejski.pl

Kompletnie nietrzeźwy leżał pod sklepem kiedy w jego mieszkaniu wybuchł pożar

39-latek u którego wybuchł pożar mieszkania leżał pod sklepem. Był kompletnie pijany. Miał w organizmie ponad cztery promile alkoholu fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

31 maja około godziny 18 policja udała się do pożaru, który wybuchł w budynku wielorodzinnym w miejscowości Stoszowice. 

Mieszkańcy w wyniku ewakuacji musieli opuścić swoje mieszkania. Większość zrobiła to samodzielnie, kilku z pomocą strażaków. Pożar zaczął się w jednym mieszkań,a jego lokator leżał wówczas nietrzeźwy pod sklepem [KLIK].

- 31 maja około godziny 18 policja dostała informację o dwóch interwencjach. Nie przypuszczała nawet, że są powiązane. Pierwsze zgłoszenie dotyczyło nietrzeźwego mężczyzny, który leżał przed sklepem w miejscowości Stoszowice. Zaledwie pół godziny później przyszło kolejne zgłoszenie, tym razem o pożarze w tej samej miejscowości. Na miejsce oprócz policji udało się kilka zastępów straży pożarnej. Część osób zamieszkujących wielorodzinny budynek opuściła go samodzielnie, natomiast kilka zostało wyprowadzonych w bezpieczne miejsce przez strażaków. Przyczyna pożaru nie została jeszcze ustalona, jednak wiadomo w którym z mieszkań było zarzewie ognia. Zaledwie pół godziny wcześniej jego lokator został zatrzymany przez policję do… wytrzeźwienia. Nietrzeźwy mężczyzna leżał pod sklepem czym wywoływał zgorszenie u przechodzących osób. Okazało się, że 39-latek, przebadany przez policję na stan trzeźwości, miał ponad cztery promile alkoholu w organizmie - relacjonuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Policjantka przypomina, że by wychodząc z mieszkania i domu wyłączać kuchenkę, a także inne sprzęty mogące spowodować pożar. - Jeżeli zauważymy wydobywający się z mieszkania dym, niezwłocznie dzwońmy na numer alarmowy. Szybka i zdecydowana reakcja może uratować komuś życie - dodaje funkcjonariuszka.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA