Express-Miejski.pl

20-latek oszukany przy zakupie kosiarki-traktorka

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: policja

Mężczyzna został oszukany na jednej z popularnych platform handlowych. Zapłacił z góry, gdyż „sprzedający” był z drugiego końca Polski. 

Oszuści wciąż wykorzystują naiwność kupujących, którzy skuszeni atrakcyjną ceną płacą z góry, w żaden sposób nie zabezpieczając transakcji. Tak również było w przypadku 20-letniego mieszkańca powiatu ząbkowickiego, który na jednej z popularnych platform handlowych zakupił kosiarkę-traktorek za ponad 2 500 złotych.

- Mężczyzna myślał, że trafił okazję, gdyż podobny sprzęt kosztuje 2 lub 3-krotnie więcej. Sprzedający mieszkał kilkaset kilometrów dalej więc odbiór osobisty nie wchodził w grę. By nie stracić okazji, kupujący uiścił płatność z góry i czekał na przesyłkę. Kiedy zamówiona kosiarka nie przychodziła, próbował skontaktować się ze sprzedającym, jednak nie było to już możliwe. Kontakt się urwał. 20-latek nie miał ani zamówionego sprzętu ani pieniędzy. Zgłosił sprawę na policję - informuje Katarzyna Mazurek, rzecznik prasowa ząbkowickiej policji.

By przestrzec innych kupujący policja apeluje, by szczególnie uważać na wystawione przedmioty, które są aktualnie „na topie”, czy to najnowszy model telefonu, modne zabawki dla dzieci, czy na przykład jak w tym przypadku kosiarki na wiosnę.

- Często znacznie obniżona cena produktu sugerująca, że jest to dobra okazja, połączona z naleganiem na szybką wpłatę oraz stosowanie sformułowań typu “kto pierwszy ten lepszy”, powinno sprawić, że zapali się kupującemu czerwona lampka z napisem UWAGA. Czasami coś po prostu jest za dobre by było prawdziwe - informuje rzecznik prasowa. 

Sygnałem ostrzegawczym powinno być również to, że przedmiot wystawiony jest w jednej miejscowości, ale jego odbiór możliwy jest na przysłowiowym „drugim końcu Polski”, bo została źle ustawiona lokalizacja. - Jeśli w takiej sytuacji sprzedający nalega na zaliczkę lub wpłatę całej kwoty z góry, trzeba zachować ostrożność, ponieważ prawdopodobnie jest to próba oszustwa - dodaje rzeczniczka.

KPP Ząbkowice Śląskie

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • 20-latek oszukany przy zakupie kosiarki-traktorka

  2023-04-17 20:46:05

  gość: ~Lokalny

  A wystarczyło udać się do chłopaków z Profiki na ulicy Wrocławskiej..

 • 2023-04-17 20:47:37

  gość: ~Lokalny

  Swoje chłopaki by zarobiły i nie byłoby tyle problemu ..

 • 2023-04-17 21:06:18

  gość: ~Gość

  ostatnio dodany post

  Też polecam chłopaków z Wrocławskiej z Profiki. Jak się nie ma kasy na nowy sprzęt to chłopaki znajdą coś używanego w dobrej cenie.

REKLAMA