Express-Miejski.pl

Włamał się do kontenera z używaną odzieżą. Został namierzony dzięki nadajnikowi GPS

Ustalenie sprawcy było możliwe dzięki nadajnikowi GPS, którym właściciele kontenerów zabezpieczyli swoją własność oraz pracy ząbkowickich policjantów. Pomimo zniszczenia przez sprawcę nadajnika, prześledzili całą jego drogę i „po nitce dotarli do kłębka”, dzięki czemu podejrzany usłyszał zarzuty

Ustalenie sprawcy było możliwe dzięki nadajnikowi GPS, którym właściciele kontenerów zabezpieczyli swoją własność oraz pracy ząbkowickich policjantów. Pomimo zniszczenia przez sprawcę nadajnika, prześledzili całą jego drogę i „po nitce dotarli do kłębka”, dzięki czemu podejrzany usłyszał zarzuty fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

36-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego został zatrzymany za włamanie do jednego z kontenerów i kradzież znajdującej się tam używanej odzieży.

Nie od dziś wiadomo, że kontenery na odzież używaną powstały po to, by pomagać tym najbardziej potrzebującym. Coraz częściej zdarza się jednak, że pojemniki ulegają dewastacjom, a ubrania znikają i trafiają do sklepów typu „second hand”. Część właścicieli kontenerów zabezpiecza się umieszczając w nich nadajniki GPS, które „podróżują” wraz z złodziejami pozwalając na ich identyfikację.

- W połowie lutego policjanci przyjęli zawiadomienie o włamaniu do jednego z ząbkowickich kontenerów. Sprawca po wyłamaniu kłódki miał dostać się do środka i ukraść worek z używaną odzieżą. Miał jednak pecha ponieważ wśród darowanych rzeczy znajdował się nadajnik GPS, który umieścił tam właściciel by zapobiec kradzieżom. Policjanci od razu przystąpili do działania. Sprawca jednak nie zamierzał im ułatwić sprawy. By uniknąć odpowiedzialności kiedy podczas przeglądania fantów znalazł nadajnik, postanowił go od razu zniszczyć, by nie wskazał jego lokalizacji. Funkcjonariusze nie poddali się i prześledzili całą zapisaną trasę, jaką złodziej pokonał do czasu zniszczenia GPS-a. Dzięki temu ustalili jego tożsamość i kilka dni temu zapukali drzwi 36-latka - informuje Katarzyna Mazurek, rzecznik prasowa ząbkowickiej policji.

Mieszkaniec powiatu kłodzkiego, dzięki zabezpieczonym przez mundurowych dowodom usłyszał już zarzuty. Przyznał się do kradzieży odzieży, którą, jak twierdził, zamierzał sprzedać. Oprócz zarzutu kradzieży z włamaniem usłyszał również dodatkowy: zniszczenia mienia o wartości ponad 800 złotych ponieważ właśnie tyle był wart nadajnik z kontenera.

KPP Ząbkowice Śląskie

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Włamał się do kontenera z używaną odzieżą. Został namierzony dzięki nadajnikowi GPS

    2023-04-18 05:47:09

    gość: ~Mirks

    ostatnio dodany post

    Cynizm bo wszyscy wiedza ze ta odziez trafia do lumpeksow, a Ci najbiedniejsi to zwylke cwaniaki mopsowskie

REKLAMA