Express-Miejski.pl

Fałszywy elektryk okradł starszą kobietę. 76-latka straciła kilka tysięcy złotych

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: freepik

Oszuści wciąż podają się za fałszywych pracowników gminy, wodociągów lub firmy energetycznej. I ich metody wciąż są skuteczne. Przekonała się o tym 76-latka z Ziębic.

13 kwietnia do mieszkania 76-latki zapukał mężczyzna. Podawał się za pracownika firmy energetycznej, który musi dokonać kilku pomiarów w jej mieszaniu związanych z wzrostem opłat za energię. Kobieta była sama w domu, jednak mężczyzna wzbudził jej zaufanie i wpuściła go do środka.

- Najpierw fałszywy elektryk zrobił pomiar napięcia w gniazdkach. Najpewniej po to by uśpić czujność mieszkanki Ziębic. Następnie robił coś przy bezpiecznikach w przedsionku, by przenieść się do kuchni, gdzie odłączył z prądu jeden ze sprzętów. Poprosił kobietę by na jego wezwanie włączyła go z powrotem do gniazdka. Zostawił ją z wtyczką w ręku i …poszedł kraść. Po chwili 76-latka zorientowała się, że coś jest nie tak, jednak było już za późno. Mężczyzna opuścił mieszkanie z oszczędnościami kobiety. Ukradł jej 5 tysięcy złotych, które niefortunnie ukryła w szafie - informuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

W związku z tym zdarzeniem policja apeluje do mieszkańców powiatu o ostrożność.

  • Nie wpuszczajmy do domu/mieszkania osób nieznanych, a tym bardziej nie zostawiajmy ich samych, nawet na krótką chwilę. Zawsze możemy przybrać sąsiada lub poprosić by sprawdzenie odbyło w innym terminie.
  • Żądajmy okazania legitymacji, upoważnień od osób podających się za pracowników lub przedstawicieli organizacji lub urzędówSprawdzajmy podane przez nich dane. Zawsze mogą chwilę poczekać.
  • Oszczędności nie trzymajmy w miejscach oczywstych, takich jak szafy, komody z bielizną lub pościelą.
  • Pamiętajmy, że takie zdarzenia lubią się powtarzać. Ostrzeżmy sąsiadów, szczególnie osoby starsze. Zwracajmy również uwagę na nieznane osoby kręcące się po klatkach schodowych lub w pobliżu budynków. Informujmy o tym policję.

KPP Ząbkowice Śląskie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA