Express-Miejski.pl

Zmiana organizacji ruchu na drodze krajowej nr 46 za Złotym Stokiem w kierunku Paczkowa

Zmiana organizacji ruchu na drodze krajowej nr 46 za Złotym Stokiem w kierunku Paczkowa

Zmiana organizacji ruchu na drodze krajowej nr 46 za Złotym Stokiem w kierunku Paczkowa fot.: GDDKiA

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Prace przy rozbudowie prawie 6-kilometrowego odcinka drogi krajowej 46 w okolicach Kamienicy (gm. Paczków, woj. opolskie) wkroczyły w kolejną fazę.

Wymagało to zawężenia jezdni i wprowadzenia ruchu wahadłowego. Utrudnienia na tym odcinku zakończą się w II kwartale bieżącego roku.

Zmiana w organizacji ruchu obowiązuje na skrzyżowaniu drogi krajowej 46 ze starodrożem w kierunku Kamienicy przy granicy z woj. dolnośląskim. Natomiast jeszcze w kwietniu zaplanowano wprowadzenie wahadła na kolejnym skrzyżowaniu, z ul. Robotniczą. Na czas wprowadzonej organizacji ruchu wykonawca będzie realizował prace związane z przebudową skrzyżowania oraz budową parkingu.

Aktualne zaawansowanie prac, na odcinku pomiędzy granicą województwa opolskiego i dolnośląskiego poprzez obwodnicę Kamienicy do początku obwodnicy Paczkowa, wynosi nieco ponad 70 proc.

W rozwiązaniach projektowych przyjęto nawierzchnię jezdni w dwóch technologiach. Na odcinku o długości 4,3 km wykonano już nawierzchnię z betonu cementowego, natomiast na pozostałej części trasy, ok. 1,5 km, będzie z mas mineralno-bitumicznych. Ułożono już podbudowę bitumiczną na połowie tego odcinka i prace są kontynuowane.

Zakres inwestycji

Na całym prawie 6 km odcinku drogi jednojezdniowej dwupasowej zostanie wzmocniona konstrukcja jezdni wraz z dostosowaniem do nośności 11,5 t/oś.

W ramach inwestycji przewidziano m.in. rozbudowę dwóch istniejących skrzyżowań o lewoskręty w kierunku Kamienicy, budowę parkingu dla pojazdów osobowych, ciężarowych i miejsca postojowego dla służb kontrolujących, wykonanie elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego, kanału technologicznego. Dodatkowo odcinek zostanie wyposażony w oświetlenie drogowe.

Wykonawcą zadania jest firma STRABAG Infrastruktura Południe z umową na kwotę 45 389 804,72 zł. Finał prac zaplanowano na przełomie II i III kwartału bieżącego roku.

GDDKiA

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Zmiana organizacji ruchu na drodze krajowej nr 46 za Złotym Stokiem w kierunku Paczkowa

  2023-04-14 18:52:21

  gość: ~Taki z wioski obok

  A ten tego kurczę..Chciałem zapytać. Będą fotoradary na tym odcinku lub odcinkowe pomiary prędkości? Ale by było jakby były. Ciekawe,że ho ho.

 • 2023-04-16 11:44:43

  gość: ~Gość

  ostatnio dodany post

  @~Taki z wioski obok
  A kiedy naprawią zniszczenia w Kamienicy....już są dwa wahadła i zrujnowana nawierzchnia oraz podbudowa drogi.

REKLAMA