Express-Miejski.pl

Blisko 70 interwencji w powiecie ząbkowickim. Policyjne podsumowanie „Świąt Wielkanocnych”

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: policja

W czasie tegorocznych Świąt Wielkanocnych policjanci zostali wezwani na prawie 70 interwencji, z których kilkanaście związanych było z alkoholem.

Święta Wielkanocne, jak każde święta, kojarzą się z czasem wolnym spędzonym często z rodziną. Funkcjonariuszom policji jednak kojarzą się z wzmożoną pracą oraz zwiększeniem ilości interwencji, często związanych z nadmiarem spożytego alkoholu.

- Podczas tegorocznej Wielkanocy policjanci wezwani zostali na blisko 70 interwencji. W tym czasie zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących, dwóch poszukiwanych, w tym 27-latka poszukiwanego listem gończym. Mundurowi zatrzymali również, na terenie powiatu ząbkowickiego dwie osoby posiadające narkotyki - informuje Katarzyna Mazurek, rzecznik prasowa ząbkowickiej policji.

- Część wezwań dotyczyła wykroczeń drogowych, wśród których było 5 kolizji i kilka źle zaparkowanych pojazdów. Dzięki zwiększonej ilości patroli, oraz dostosowaniu prędkości do warunków ruchu przez kierujących, na drogach powiatu ząbkowickiego w te święta nie doszło do poważnych zdarzeń drogowych. Jednak jak co roku nieodzownym elementem świąt są interwencje związane z zakłócaniem spoczynku nocnego, spokoju publicznego oraz interwencje domowe. Niestety większa część z tych zgłoszeń związana jest z ilością spożytego alkoholu. Takich wezwań w te święta było około 20 - informuje rzeczniczka.

em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Blisko 70 interwencji w powiecie ząbkowickim. Policyjne podsumowanie „Świąt Wielkanocnych”

  2023-04-12 19:42:01

  gość: ~Bjk

  Interwencje powinno się przeprowadzić w związku z planowaną kolejną demolką miejskiego parku. Znowu Orzeszek & Spółka wytną drzewa , znowu zniszczy się miejsca lęgowe ptactwa. Coraz mniej zieleni !!! Powiedzmy temu stop!!! Odsuńmy od władzy ludzi którzy za nic mają przyrodę !!!

 • 2023-04-14 05:27:38

  gość: ~mieszkaniec

  ostatnio dodany post

  @~Bjk
  moze,, odsun,, bylego ministra szyszke,to co wyrabiaja pisiaki z lasami to masakra

 • 2023-04-13 11:14:32

  gość: ~fe

  Najlepsze jak w nocy stoją gdzieś na Wrocławskiej i przy zerowym ruchu zatrzymują auta które przygazowały przy ograniczeniu do 50. Co chwile w okolicy Traugutta słychać pojedyncze sygnały dźwiękowe jak kogoś zatrzymują.

REKLAMA