Express-Miejski.pl

Policjanci będą znakować rowery podczas jarmarku wielkanocnego

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

1 kwietnia na targowisku miejskim w Ziębicach odbędzie się jarmark wielkanocny, podczas którego policjanci będą oznakowywać rowery.

Osoby zainteresowane powinny w tych godzinach zgłosić się wraz z dowodem tożsamości oraz w miarę możliwości dowodem zakupu roweru. Policjanci po spisaniu wszystkich niezbędnych danych, oznakują rower specjalnym indywidualnym numerem. Właściciel dostanie potwierdzenie oznakowania. Oznaczony w ten sposób jednoślad stanie się o wiele mniej atrakcyjny dla potencjalnego złodzieja. W przypadku ewentualnej kradzieży i odnalezienia roweru, funkcjonariusze łatwiej też będą mogli odnaleźć jego prawowitego właściciela.

Warto pamiętać, że ten sposób rejestracji roweru w specjalnej bazie nie chroni przed kradzieżą, a jedynie pomaga w szybszym znalezieniu pojazdu. Prócz formalności warto więc zadbać o mechaniczną ochronę roweru. Dobrze przechowywać go w zamknięciu, np. w piwnicy, garażu czy komórce lokatorskiej. Osoby, które nie mają możliwości garażowania pojazdu, mogą skorzystać ze specjalnych zabezpieczeń (łańcuchy, blokady).

em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Policjanci będą znakować rowery podczas jarmarku wielkanocnego

  2023-03-31 15:09:40

  gość: ~cabron

  Rower stosunkowo łatwo jest zdemontować i posprzedawać na części, szczególnie jeśli jest to osprzęt wyższej półki. Samo zarejestrowanie numerów ramy, które znajdują się na spodzie mufy suportu chroni raczej w minimalnym stopniu. Poza tym możliwość rejestracji roweru z fotografiami powinna być dostępna online, w końcu każdy ma internet.
  Na koniec warto zaznaczyć, że najskuteczniejszą metodą ochrony mienia jest rozeznanie i pilnowanie lokalnego złodziejaszka, żeby to on przypadkiem nie przypilnował nas.

 • 2023-04-01 20:16:51

  gość: ~roster

  ostatnio dodany post

  @~cabron
  Niech siebie oznakują lepiej ktory jedzie pijany

REKLAMA


REKLAMA