Express-Miejski.pl

Policjanci zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierujących

Jeden z pijanych kierujących został zatrzymany w gminie Stoszowice, drugi na terenie gminy Kamieniec Ząbkowicki

Jeden z pijanych kierujących został zatrzymany w gminie Stoszowice, drugi na terenie gminy Kamieniec Ząbkowicki fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Pierwszy zatrzymany został z wynikiem ponad 0,6 promila, natomiast kolejny dwa razy tyle.

 - Pomimo wielokrotnych apeli policji o zachowanie trzeźwości za kierownicą, oraz publicznego piętnowania takich zachowań, nadal zdarzają się osoby, które za nic mają obowiązujące prawo - mówi Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Jednego z takich kierowców 23 marca przed godz. 13 zatrzymali ząbkowiccy dzielnicowi w gminie Stoszowice. 54-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego wsiadł za kierownicę opla, mającw organizmie ponad 0,6 promila alkoholu.

- Kolejny nietrzeźwy był bardzo zdziwiony kiedy policjanci z Kamieńca Ząbkowickiego zatrzymali go w nocy 24 marca, przed godziną 3 w jednej z miejscowości wiejskich. 43-letni mieszkaniec powiatu nyskiego wsiadł za kierownicę opla mając w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. Dodatkowo mężczyzna miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który również zignorował - dodaje policjantka.

Obaj mężczyźni za jazdę pod wpływem alkoholu odpowiedzą teraz przed sądem.  Kierowanie w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, zagrożonym karą grzywny, ograniczenia, a nawet pozbawienia wolności oraz zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Jeżeli osoba z zakazem wsiądzie ponownie za kierownicę w stanie nietrzeźwości, może mieć zatrzymane przez sąd uprawnienia nawet dożywotnio.

em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA