Express-Miejski.pl

Zaproponował łapówkę, by uniknąć odpowiedzialności za wykroczenia

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Ząbkowiccy policjanci zatrzymali do kontroli volkswagena, którego kierujący złamał szereg przepisów. Mężczyzna by uniknąć kary zaoferował policjantom łapówkę.

21 marca na jednej z ulic w Ząbkowicach Śląskich funkcjonariusze ruchu drogowego byli świadkami jak kierujący samochodem volkswagen passat nie stosując się do znaku P-4 (linia podwójna ciągła) wyprzedzał na skrzyżowaniu. Postanowili zatrzymać pojazd do kontroli.

- Zanim jednak kierowca się zatrzymał, na przejściu dla pieszych stworzył zagrożenie dla kobiety przechodzącej przez pasy. Piesza musiała mocno przyspieszyć kroku, by uniknąć zderzenia z pojazdem, którego kierujący postanowił ją zignorować. 77-latek siedzący za kierownicą volkswagena kiedy usłyszał, że za popełnione wykroczenia oprócz wysokich mandatów grozi mu utrata prawa jazdy w związku z przekroczeniem limitu punktów, postanowił zapłacić policjantom za odstąpienie od ukarania. Zaproponował im 800 złotych, które położył na podłokietniku. Wtedy mieszkaniec powiatu wrocławskiego został poinformowany przez mundurowych, że proponując łapówkę popełnił przestępstwo i zostaje zatrzymany. 77-latek usłyszał już zarzut łapownictwa, za które kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności - informuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Dodatkowo mężczyzna odpowiedział, za wykroczenia, za które ukarania tak bardzo chciał uniknąć. Policjanci wystawili mandaty na łączną kwotę 2.7 tys. zł oraz 25 punktów karnych.

em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Zaproponował łapówkę, by uniknąć odpowiedzialności za wykroczenie

  2023-03-22 21:59:57

  gość: ~PISowiec

  Peowcy ,komuchy te czasy już się skończyły ...

 • 2023-03-22 23:42:44

  gość: ~On

  @~PISowiec
  Byłeś już na piątej dawce szprycy? Jak nie to lepiej leć!! W TVP info Niedzielski ciagle zachęca! Bo jak się nie zaszczepisz to wylądujesz pod respiratorem szumowskiego, a wiesz że ich nie ma :D

 • 2023-03-23 06:22:07

  gość: ~niedzielski

  @~On
  a gdzie nasi bracia z Ukrainy? Pomagasz ?

 • 2023-03-23 09:43:38

  gość: ~On

  ostatnio dodany post

  @~niedzielski
  Gdzie „bracia” z Ukrainy? Pewnie w galeriach handlowych, spa, hotelach itd, bawią się za pieniądze podatników, rozdawane przez PiS.

REKLAMA