Express-Miejski.pl

Ukradł samochód zaparkowany pod sklepem. Odpowie za szereg przestępstw

32-latek ukradł volkswagena zaparkowanego pod sklepem

32-latek ukradł volkswagena zaparkowanego pod sklepem fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

32-latek ukradł samochód zaparkowany pod jednym ze sklepów w Ząbkowicach Śląskich. Mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów za jazdę po alkoholu.

15 marca po godz. 18 na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, by powiadomić o kradzieży volkswagena passata. Do przestępstwa miało dojść kiedy dosłownie na chwilę zostawił pojazd przed jednym ze sklepów w Ząbkowicach Śląskich.

- Sprawca skorzystał z okazji, ponieważ mężczyzna w pośpiechu zapomniał wyjąć kluczyki ze stacyjki. Ząbkowiccy funkcjonariusze od razu przystąpili do działania. W sprawach kradzieży pojazdów kluczowe znacznie ma czas. W wyniku podjętych przez mundurowych działań, już kilkanaście godzin po zgłoszeniu kradzieży funkcjonariusze ząbkowickiego Wydziału Prewencji zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego, który był już wcześniej karany za kradzieże. Mężczyzna przyznał, że skorzystał z okazji i odjechał volkswagenem. Pokazał policjantom gdzie zostawił samochód. Niestety dach pojazdu był uszkodzony, a to kolejny zarzut dla podejrzanego - relacjonuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowckiej policji.

To jednak nie wszystko co miał na sumieniu 32-latek. Po sprawdzeniu mieszkańca Ząbkowic Śląskich okazało się, że rok temu za jazdę w stanie nietrzeźwości miał zatrzymane prawo jazdy, a sąd wydał mu zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna wsiadając do cudzego samochodu i odjeżdżając nim, a następnie uszkadzając go popełnił aż trzy przestępstwa za które teraz będzie musiał odpowiedzieć przed sądem.

KPP Ząbkowice Śląskie

9

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA