Express-Miejski.pl

Podsumowanie pierwszego tygodnia ferii zimowych w Ziębicach

Ferie zimowe w Ziębicach

Ferie zimowe w Ziębicach fot.: Gmina Ziębice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Od 13 lutego przy SP nr 4 w Ziębicach odbywają się ferie zimowe dla dzieci z gminy Ziębice. W półkolonii bierze udział 35 uczniów klas 0-IV szkół podstawowych.

Drugiego dnia ferii, w Walentynki dominował kolor czerwony. Każdy z uczestników przygotował przez siebie zaprojektowaną Walentynkę i poznał legendę o Świętym Walentym następnie grupa wybrała się do Ziębickiego Centrum Kultury na przedstawienie teatralne z elementami profilaktyki. W pierwszym tygodniu półkolonii uczestnicy mieli też możliwość udziału w spotkaniu z Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Ziębicach, które odbywało się w Muzeum Domu Śląskiego gdzie dowiedzieli się więcej w formie zagadek i kalamburów o tajemniczych muzealnych eksponatach.

W Tłusty Czwartek nie mogło zabraknąć poczęstunku pączkami. Tego dnia uczestnicy półkolonii wybrali się też na wycieczkę do Multikina w Kłodzku na film pt. Astreriks i Obeliks: Imperium Smoka.

Następnie 17 lutego we współpracy z CITiK-iem, dzieci zapoznały się z legendą: „O lwie z Bramy Paczkowskiej” podczas spaceru połączonego ze zwiedzaniem wnętrza zabytku. Tego dnia uczczono nietypowe święto jakim jest Światowy Dzień Kota w formie kolorowanek kotów, obejrzenia filmu pt. „Prawdziwa historia Kota w butach” oraz krótkich odwiedzinach rasowego kota brytyjskiego i sfinksa.

Drugi tydzień rozpoczęto uczczeniem 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika w ramach ferii z CITiK-iem , wybierając się na wycieczkę terenową śladami Mikołaja Kopernika. Uczniowie dowiedzieli się m.in. dlaczego ziębickie osiedle nosi nazwę im. Mikołaja Kopernika. Po powrocie z wycieczki uczestnicy wzięli udział w zajęciach plastycznych, gdzie musieli wykonać z plasteliny popiersie M. Kopernika w formie rzeźby lub płaskorzeźby.

Kadrę półkolonii tworzą nauczyciele ziębickich szkół. Kierownikiem wypoczynku jest pani Iwona Pawłowska, a wychowawczyniami panie: Agata Zarzeczańska-Małek, Mariola Zawaryńska oraz Joanna Nawrot. Nad zdrowiem dzieci czuwa pani Elżbieta Kałuża. - Przed nami jeszcze kilka dni ferii zimowych pełnych nowych przygód i niespodzianek podczas pobytu na półkolonii zimowej - informują organizatorzy.

em24.pl / Gmina Ziębice

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA