Express-Miejski.pl

Pożar domu w Ziębicach

Pożar wybuchł w środku nocy. Lokatorzy zdołali opuścić budynek jeszcze przed przybyciem służb

Pożar wybuchł w środku nocy. Lokatorzy zdołali opuścić budynek jeszcze przed przybyciem służb fot.: OSP Henryków

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W Ziębicach doszło do pożaru budynku mieszkalnego przy ul. Granicznej. Ogień został zauważony w środku nocy. Lokatorzy zdołali opuścić obiekt i nie doznali obrażeń.

Zdarzenie miało miejsce 15 lutego około godz. 3. Pożar został zlokalizowany w kuchni. Działania zastępów strazy pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody w natarciu na palące się przedmioty w kuchni. Zakręcono też główny zawór gazu i odłączono zasilanie w energię elektryczną na tablicy rozdzielczej wewnątrz domu. Ze względu na znaczne uszkodzenia sieci elektrycznej na miejsce zadysponowano pogotowie energetyczne celem odłączenia instalacji na głównym zabezpieczeniu znajdującym się przed budynkiem.

Na skutek pożaru w kuchni doszło do rozszczelnienia się instalacji wodnej, stąd też podczas działań zakręcono zawór główny wody. Po ugaszeniu pożaru strażacy kamerą termowizyjną sprawdzili pomieszczenia przyległe do miejsca w którym doszło do pożaru. W wyniku tych czynności zlokalizowano ukryte źródło ognia. W celu jego ugaszenia dokonano usunięcia około dwóch metrów kwadratowych drewnianego stropu. Pozostałe działania straży pożarnej polegały na oddymieniu i przewietrzeniu obiektu, a także sprawdzeniu przy pomocy miernika wielogazowego czy w pomieszczeniach nie występuje tlenek węgla. Zagrożenia nie stwierdzono i na tym działania trwające ponad 2.5 godziny zakończono.

Na miejscu pracowały zastępy strażaków-zawodowców z Ząbkowic Śląskich oraz Ziębic, a także strażacy-ochotnicy z Henrykowa, Starczówka i Wigańcic. Straty oszacowano na około 200 tys. zł.

em24.pl

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA