Express-Miejski.pl

Blisko 700 tys. zł na modernizację w budynkach gminnych w 2022 roku

Podsumowanie modernizacji w budynkach gminnych w 2022 roku

Podsumowanie modernizacji w budynkach gminnych w 2022 roku fot.: UM Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W 2022 roku dokonano wielu remontów w budynkach należących do gminy Ząbkowice Śląskie.

Prace obejmowały wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę ogrzewania na ekologiczne i ekonomiczne, oraz remonty instalacji gazowych, elektrycznych wodnych i kanalizacyjnych, m. in.:

  • w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej oraz gminnych lokalach mieszkalnych wymieniono stolarkę okienną oraz drzwiową, której łączny koszt wymiany wyniósł ok. 91 tyś. zł;
  • w trzech lokalach mieszkalnych na koszt gminy zamontowano panele grzewcze jako nowoczesne, ekonomiczne i ekologiczne ogrzewanie, które wykorzystuje ogrzewanie na podczerwień. Koszt zakupu i montażu paneli na podczerwień wyniósł łącznie ok. 24 tyś. zł;
  • w 12 lokalach mieszkalnych wykonano remont oraz rozbudowę instalacji gazowej, których koszt wyniósł ok. 94 tyś. zł;
  • w 10 lokalach mieszkalnych wykonano remont z usunięciem awarii instalacji elektrycznej a w 10 innych lokalach wykonano remont i usunięto awarie instalacji wodnej i kanalizacyjnej.

Łączna wysokość wydatków na utrzymanie lokali gminnych wraz z przeglądami technicznymi wszystkich instalacji, remontami lokali oraz komórek, montażem okien oraz drzwi, opróżnieniem lokali itp. w 2022 roku wyniosła ponad 698 tysięcy złotych.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA