Express-Miejski.pl

Firma sprzątająca mieszkanie znalazła w nim pocisk przeciwpancerny

Zabezpieczony pocisk przeciwpancerny w jednym z mieszkań w Ząbkowicach Śląskich fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Okazuje się, że pozostałości z czasów wojny można znaleźć jeszcze dziś i to niekoniecznie w muzeach, na terenach leśnych czy polach. 

14 grudnia na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie o znalezionym pocisku. Firma sprzątająca jedno z mieszkań komunalnych w Ząbkowicach Śląskich natknęła się na niecodzienne znalezisko. Był to pocisk przeciwpancerny. - Pracownicy zachowali się bardzo odpowiedzialnie dzwoniąc od razu na policję. Ząbkowiccy funkcjonariusze zabezpieczyli przedmiot do czasu przybycia patrolu saperskiego. Doświadczeni funkcjonariusze wchodzący w skład patrolu saperskiego, po zbadaniu niecodziennego znaleziska stwierdzili, że pocisk nie zawiera w sobie materiałów niebezpiecznych i potwierdzili, że jest to pocisk artyleryjski typu A pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Jak widać ślady historii można znaleźć w niecodziennych miejscach w zaskakującej formie - informuje Katarzyna Mazurek, rzecznik prasowy ząbkowickiej policji.

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają jak należy zachować się w przypadku odnalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch:

- Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie należy to miejsce tak oznaczyć by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę policji najlepiej dzwoniąc pod numer 112. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów - wyjaśnia funkcjonariuszka.

KPP Ząbkowice Śląskie

9

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA